Ivar Ivanov sai Berliini maratonil parima eestlasena 71. koha

Ivar Ivanov. Foto: Võrumaa Spordiliit

Hulk eestlasi jooksis täna Berliini maratonil, neist parimana sai Võrumaalt pärit KJK Lõunalõvi esindaja Ivar Ivanov 71. koha ajaga 2:28.35. Järgmise tulemuse tegi Kristo Reinsalu, kes lõpetas 105. kohal ajaga 2:31.42.

284. kohal jõudis finišisse SK Jooksupartneri esindaja Ülari Kais ajaga 2:40.18. Mees oma tulemusega üldse rahul polnud. “Kõik kulges kenasti kuni 18 kilomeetrini, kus võtsin esimese geeli. Järgnesid totaalsed mao krambid, vegeteerisin kuni 39. kilomeetrini katkestamise mõtetega, siis läks paremaks, aga esimene “päris” maraton õpetas palju,” tõdes Kais tänast võistlust ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele kommenteerides.

312. koht Margus Pirksaar (SK Jooksupartner) 2:41.35; 314. koht Tõnu Lillelaid (Sparta) 2:41.39. Tarmo Reitsnik (Treeningpartner) ja Indrek Tärno said lõpuajaks vastavalt 2:45.25 ja 2:45.45. Reitsnikule 441. koht, Tärnole 453. koht.

Tarmo Reitsnik: “Esimene pool distantsist tuli seatud plaani järgi. Hoidsin rütmi, jälgisin hingamist. Teises pooles ei suutnud tempot hoida. Tekkis mitu lõiku rajal, mil oli tõsiselt raskem ning tempo siis ka kukkus. Üldiselt – korraldus oli super, nagu alati Berliinis. Ilm – pàike kiudpilvede vahelt, kuid temperatuur suht talutav mulle, palavust ma nii väga ei tundnud. Päeva peale tuli päike ja läks palavaks. Sööki-jooki, vett jagus rajal piisavalt.”

Eesti naistest saavutas parima, 85. koha ajaga 3:01.14 Marion Tibar. Ülejäänud eestlaste kohtade ja tulemustega saab tutvuda Berliini maratoni kodulehel.

Maratoni võitis etioopialane Kenenisa Bekele ajaga 2:03.03. Teise koha sai 10 sekundit kehvema tulemusega keenialane Wilson Kipsang. Kolmandaks tuli tema kaasmaalane Evans Chebet ajaga 2:05.31. Naiste arvestuses läks kolmikvõit Etioopiasse. Maratoni võitis Abere Kebede ajaga 2:20.45. Järgnes Birhane Dibaba 2:23.58-ga. Kolmas oli Ruti Aga 2:24.41-ga.