Jaanuari tegija on Eesti juunioride sisemeister Andi Noot

Jooksuportaali meeskonna poolt valituna osutus üksmeelselt jaanuari tegijaks Andi Noot, kes võitis 29. jaanuaril Tallinnas Lasnamäe hallis Eesti juunioride meistritiitli 3000 meetri jooksus võimsa isikliku rekordiga 8.52,99. Tema varasem tippmark sisetingimustes oli 9.18 ja välistingimustes 9.02. Päev varem võitis ta kuldmedali 800 meetri distantsil. Nooda valimisel jaanuari tegijaks sai määravaks tema hüppeline areng paremate tulemuste suunas. Treener Endel Pärn näeb noormehes perspektiivi tõusta Eesti tippu ka noorsoo ning seejärel meeste põhiklassis.
,
Nädal enne Eesti talviseid juunioride ja noorsoo meistrivõistlusi Portugali treeninglaagrist naasnud Andi Noot pidi detsembris pärast Sloveenias toimunud krossijooksu EMi minema algselt Keeniasse, kuid väikese vahejuhtumi tõttu tuli tal laagripaika vahetama. “Selgus, et väljapoole Euroopa Liidu riiki reisides peab pass kehtima veel vähemalt kuus kuud, aga Andi pass kehtib maini. Nii ei lastudki teda Vantaas lennuki peale,” rääkis treener Endel Pärn. Andi tuli Eestisse tagasi, lennupiletid tehti ringi ja 20. detsembril läks ta tagasi Portugali, kus ühines seal harjutavate Eesti jooksjatega.
,
Fotol: Värske Eesti meister Andi Noot koos treener Endel Pärnaga. Autor Ahto Jakson