Jaanus Kallaste võitis Sander Jürsi ees Nõmme maanteejooksu

Jaanus Kallaste. Foto: Riho Lüüs

Eile toimunud 5 km pikkusel 19. Nõmme maanteejooksul selgus võitja viimasel kilomeetril, kus lõpuheitluse pidasid maha Jaanus Kallaste Treeningpartnerist ja Sander Jürs Spartast. Seekord osutus väledamaks Kallaste.

Üldvõidu nimel käis tihe rebimine Jaanus Kallaste ja alles nädal tagasi Prahas poolmaratoni jooksnud Sander Jürsi (Sparta) vahel. Kallaste tunnistas, et võit tuli tema jaoks raskelt. “Sander läks kohe stardist suure hooga vedama – üritasin kannul püsida, õiget hoogu pole veel,” rääkis Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Talvel ei teinud ta kaks kuud üldse trenni, poolest jaanuarist hakkas jälle harjutama.

“Kolmandal kilomeetril jäin Sandrist 10-15 meetrit maha. Arvasin, et tuleb teise kohaga leppida, aga neljandal kilomeetril jõudsin endalegi üllatuseks Sandrile järele. Viimase kilomeetri jooksime koos. Seekord oli mul lõpus rohkem jaksu ja õnne,” nentis Kallaste, kes võitis jooksu ajaga 15.59, olles ainus alla 16 minuti piiri alistaja.

Kolme sekundiga võitjale kaotanud Sander Jürsi sõnul on ta Praha poolmaratonist suhteliselt hästi taastunud, sest võttis selle nädala treeningute koha pealt veidi kergemini. “Esimene jooksu moodi võistlus sellel hooajal. “Läksin stardist kohe juhtima, jooksime Jaanuse Kallaste ja Janar Juhkoviga koos umbes kaks kilomeetrit, siis jäi Janar maha,” meenutas Jürs.

“Enesetunde järgi jooksin suhteliselt viimase piiri peal. Enne, kui pöörasime Nõmme spordikeskuse poole, läks Jaanus korra ette, tõmbasin talle kõrvale, siis ta aga kiirendas otsustavalt ja mul polnud midagi vastu panna,” tõdes Jürs. Nüüd hakkab ta valmistuma Eesti murdmaajooksu meistrivõistlusteks. Kolmanda koha sai Nõmme maanteejooksul Janar Juhkov Treeningpartnerist ajaga 16.34.

Naistest võitis Nõmme maanteejooksu Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner ajaga 17.27, kusjuures tal jäi Jekaterina Patjukile kuuluvast rajarekordist puudu vaid üks sekund. Tšernovi sõnul on tal jalgadega kõik korras ja saab taas korralikult harjutada. “Nüüd lähen treeninglaagrisse Lõuna-Aafrikasse ja tulen sealt Maijooksuks tagasi,” sõnas Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Võistkondade arvestuses võitis Nõmme maanteejooksu meestest Treeningpartner ja naistest Jooksupartner.