Jaanus Kallaste napsas lõpumeetritel Haapsalu maanteejooksu võidu

Roman Hvalõnski, Jaanus Kallaste ja Kevin Väljaots autasustamisel. Foto: Ahto Jakson
Roman Hvalõnski, Jaanus Kallaste ja Kevin Väljaots autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Täna toimunud Haapsalu maanteejooksu 10 km põhidistantsi võitis meestest klubi Treeningpartner jooksja Jaanus Kallaste, kes suutis viimastel meetritel mööduda Roman Hvalõnskist ja napsata tema ees esikoht. Naistest võitis uue rajarekordiga Laura Maasik.

Roman Hvalõnski, Kevin Väljaots ja Jaanus Kallaste jooksid koos esimesed kaks kilomeetrit, siis jäi Kallaste maha.  Viiendal kilomeetril püüdis Kallaste kinni Väljaotsa ja seitsmendal kilomeetril Hvalõnski. Mehed jooksid koos kuni üheksanda kilomeetrini, siis läks Hvalõnski eest ära, ent see polnud veel kõik.

Treeningpartneri jooksja Jaanus Kallaste ja Sparta spordiseltsi esindaja Roman Hvalõnski vahel läks lõpus võidu pärast kõvaks rebimiseks. Kui staadionile jõudes edestas Hvalõnski Kallastest kümnekorra meetriga, siis lõpusirgel viimasel 100 meetril suutis Kallaste konkurendile järgi võtta ja viimastel meetritel mööduda ning võtta võit ajaga 32.47. Hvalõnski kaotas talle vaid ühe sekundiga.

“Portugali laager aitas, ilma selleta ei oleks ma küll vormi saanud. Septembrist novembrini ei teinud ma ühtegi jooksusammu põlve vigastuse pärast,” sõnas Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Talvel jooksis ta kolm-neli korda nädalas. Portugali soojas kliimas sai ta põlvevalust lahti. Mees ise arvas, et suudab täna joosta parimal juhul kolmandale kohale.

Roman Hvalõnski tunnistas Kallaste paremust. “Jalad läksid kangeks. Hilja avastasin, et Jaanus Kallaste hakkas mööda minema. Ma ei saanud mitte midagi teha. Jaanus on tugev. Portugali laager mõjus talle hästi. Mina jooksin talvel lumes. Ei ole midagi hullu. Tegemist on esimese tõsisema stardiga,” hindas Hvalõnski. Oma järgmise stardi teeb ta 21. aprillil Eesti-Läti jooksul.

Kolmandana lõpetas klubi Täppsportlased jooksja Kevin Väljaots ajaga 33.32. Mees oma tulemusega rahule ei jäänud. “Vorm on palju parem. Jooksin Jaanus Kallaste ja Roman Hvalõnskiga koos, kuid kuuendal kilomeetril hakkas kõhus paremal pool pistma ning tulin läbi valu lõpuni,” ütles Väljaots. Ta arvas, et alla 32.30 oleks ta suuteline praegu jooksma.

Olga Andrejeva. Laura Maasik ja Helin Meier. Foto: Ahto Jakson
Olga Andrejeva, Laura Maasik ja Helin Meier. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis Haapsalu maanteejooksu Laura Maasik ajaga 37.00, mis tähistab nii tema isiklikku rekordit kui ka naiste uut rajarekordit. Varasem rajarekord 38.07 kuulus Mari Boikovile, mille ta jooksis 2016. aastal. Oma isiklikku rekordit parandas Laura Maasik  üle minuti. Tema senine parim tulemus oli 38.10.

“Läksin täna starti mõttega isiklik rekord joosta. Lihtne ei olnud, aga ega head aega kergelt joosta ei saagi. Võidu peale ma ei mõelnud, sest stardis oli teisigi, kes võinuksid võita. Üritan kõikidel distantsidel joosta ja suvel ka staadionil. Praegu veel millelegi konkreetsele ei spetsialiseeru,” rääkis Maasik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Järgmisena võtab ta ette 15. aprillil kevadise Rabajooksu

Naistest sai teise koha Sparta spordiseltsi esindaja Olga Andrejeva 37.41-ga. “Tahtsin küll kiiremini joosta, kuna kahe nädala pärast jooksen maratoni, aga pulss ei läinud üles, mistõttu otsustasin tempojooksuna lõpuni minna. Tugev maratonitrenn esmaspäeval jättis oma jälje,” tõdes Andrejeva. Ta alustas täna kiiremini kui Laura Maasik, kuid Maasik püüdis ta seitsmendal kilomeetril kinni ja möödas. “Üritasin küll järgi võtta, aga keha ei kannatanud seda tempot hetktel. Olin väsinud,” tunnistas Andrejeva.

Kolmandana jõudis finišisse üllatuslikult 800 m jooksja Helin Meier ajaga 37.58. “Mul on suured innustajad, kes arvasid, et võiksin enne staadionihooaega vahelduseks 10 km proovida. Kolmas koht tuli mulle üllatusena. Tavaliselt jooksen seda distantsi rohkem tervisejooksuna, aga täna parandasin kolme minutiga isiklikku rekordit,” ütles Meier. Oma lemmikdistantsilt 800 meetrilt ta kindlasti veel end lähemal kahel aastal pikematele maadele ümber ei häälesta. “Pika distantsiga on hea põhja laduda, aga 800 m ja 1500 m jäävad siiski minu põhidistantsideks,” märkis Meier.

Haapsalu maanteejooksu tulemused