Janar Juhkov Portugalis duatlonil teine

Janar Juhkov (vasakul) duatloni autasustamisel. Foto: erakogu

Spordiklubi Treeningpartner jooksja Janar Juhkov saavutas 11. märtsil Monte Gordos peetud Vila Real de Santo Antonio duatlonil teise koha.

Duatloni distants koosnes kolmest etapist – 2 km jooksust, 8 km jalgrattasõidust ja 1 km jooksust, mis tähendas sprinti. Esimesed 700 meetrit vedas jooksu Juhkov, kuid lõpus möödust temast rumeenlane. Vahetusalasse tulles kaotas ta liidrile kümne sekundiga, aga edestas kolmandat kohta ühe minutiga. Eestlane läbis esimese etapi ehk 2 km 6.11-ga ehk seitse sekundit aeglasemalt kui ta isiklik rekord.

“Kuna mul eelmised kaks nädalat treeninmaht olnud 200 km nädalas, siis poleks seda küll uskunud,” kommenteeris Juhkov. Ratta seljas tuli tal pedaalida kaks 4 km pikkust ringi. “Esimesel ringil ma taastusin. Jõin ja sõitsin keskmiselt 34-35 km/h,” meenutas Juhkov. Pärast esimest rattasõiduringi kahanes vahetusala algul minutiline olnud vahe tema jälitajaga kümnele sekundile.

Juhkov tõstis tempo 38km/h peale, millest piisas, et teise etapi lõpuks kasvatada vahe jälitajaga 20 sekundile. Viimasele, 1 km jooksuetapile minnes tundis Juhkov, et ei liigu üldse edasi, kuid suutis siiski oma teist positsiooni lõpuni hoida ja finišeeris ajaga 25.13. Duatloni võitis rumeenlane, kes harjutab nagu Juhkovgi Monte Gordos treeninglaagris. Kolmanda koha sai portugallane.