Jane Trepp mõtleb ala- ja distantsivahetusele

Eesti ujujad Jane Trepp ja Triin Aljand jõudsid Šanghai MM-il laupäeval eelujumisest edasi poolfinaali, kuid ei suutnud seal enam aega parandada.

50 meetri kroolis Londoni olümpia A-normi püüdnud Aljand läbis ühe basseinipikkuse võrreldes eelujumisega 16 sajandikku aeglasemalt (vastavalt 25,57 ja 25,41, Londoni OM-i A-norm on 25,27).

Esmakordselt pika raja MM-il poolfinaali jõudnud Jane Trepp kaotas poolfinaalis oma eelujumise ajale 33 sajandikuga (50 m rinnuli 32,33 ja 32,00) ja vajab olümpia eel ala- ja distantsivalikul mõtlemisaega.

“Õhtul nagu lootsin paremini ujuda, aga midagi ei ole teha praegu. 50 rinnuliga ei ole midagi teha,” lausus Trepp intervjuus ETV-le. “Kui, siis 100 rinnuli, aga ma praegu treeneriga arutame, et põhimõtteliselt sprindi krooli peale üle minna.”

Aljand lootis OM-normi täitmist, aga tunnistas, et vorm polnud piisavalt hea. “Lootsin jah olümpianormi ära teha või võimalikult lähedale ujuda sellele, aga kahjuks jäi seekord tulemata. Vorm ei ole kõige parem siin võistlustel ja pikk hooaeg õlatraumaga on paratamatult oma jälje jätnud, tundub nii.”