Janika Lõiv ja Greete Steinburg Iisraelis mitmepäevasõidu etapil kolmandad

Steinburg pjedestaali kolmandal astmel. Foto: erakogu
Janika Lõiv ja Greete Steinburg pjedestaali kolmandal astmel. Foto: erakogu

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Greete Steinburg jõudsid Iisraelis jätkuval mitmepäevasõidu Israel Epic (UCI S1) 95,7 km pikkusel teisel etapil pjedestaalile, lõpetades selle kolmandal kohal.

1650 tõusumeetriga rajal olid võidukas Argentina-USA duo koosseisus Sofia Gomez Villafane – Rose Grant, kes jõudsid finišisse ajaga 4:39.38. Neile kaotasid ühe minuti ja 11 sekundiga kanadalannad Haley Smith – Catherine Pendrel ning kahe minuti ja 22 sekundilise kaotusega pälvisid kolmanda koha Lõiv ja Steinburg.

“Sõidu algfaasis jäime meeste taha kinni ning singlite peal tundus, et tempo on päris all. Eesolevaid naiste paare ei olnud näha ja seega sõitsime oma tempos. Üritasime meestest mööduda, kuid see oli päris raske,” kirjeldas hommikul kell seitse alanud võistluse kulgu Lõiv. “Õnneks umbes sõidu keskel oli laiem asfalti tõus ning saime kenasti liikuma. Koostöö sujus hästi ja püüdsime ees olevaid naispaare järjest kinni. Kõige tähtsamasse joogipunkti, kus meid kogu varustus ootas, jõudsime lausa teise naiskonnana. Sealt edasi oli sõitsime pjedestaali kohtadele kahe teise naiskonnaga.”

Umbes 20 kilomeetrit enne lõppu betoonpõhjagaga libedal veeületusel kõik kuus naist kukkusid. “Saime sealt kõige kiiremini püsti ja uuesti sõitma, kuid Janikal oli peale seda sadul kõver. Kaks korda pidime seisma jääma, et seda sirgeks lüüa. Viimasel tehnilisel tõusul möödus meist üks naistiim, kuid jätkasime oma tempoga, tegime hästi koostööd ja saime kolmanda koha,” rääkis Sitenburg.

Homme sõidavad ratturid 92,5 kilomeetrit, mille jooksul tuleb läbida ka 1410 tõusumeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb laupäeval.