Jekaterina Patjuk ja Kaur Kivistik on aasta kergejõustiklaste nominendid

Eesti Kergejõustikuliit valib tänavuse aasta parimad kergejõustklased täiskasvanute, noorsoo, juunioride, A-klassi ja võistkondlikus arvestuses. Nominentide seas on ka kaks pikamaajooksjat. Naistest kanideerib aasta kergejõustiklaseks Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi jooksja Jekaterina Patjuk, kes tegi sõna otses mõttes Eesti meistrivõistlustel platsi puhtaks. Ta saavutas võistkondlikul EM-il 3000 m takistusjooksus 5. koha ajaga 10.03,95, millega kordas oma nimel olevat Eesti rekordit. Ta võitis Eesti sisemeistrivõistlustel 1. koha 1500 m ajaga 4.35,49 ja 1. koha 3000 m jooksus ajaga 9.48,65. Patjuk tuli ka tänavu Eesti meistriks 5000 m distantsil 16.58,99-ga, 10 000 m 35.19,55-ga ja 3000 m takistusjooksus 10.33,58-ga. Ta võitis Eesti meistritiitli ka ekidenis TÜ ASK naiskonna koosseisus.
Meesjuunioridest on aasta kergejõustklase nominendina üles seatud Tartu SS Kalevis Endel Pärna juhendamisel harjutav Kaur Kivistik. Ta saavutas U20 arvestuses MM-il 26. koha 3000 m takistusjooksus ajaga 9.16,87. Kivistik võitis samal distantsil Eesti juunioride meistritiitli 9.45,70-ga, samuti 800 m distantsi ajaga 1.55,04. Euroopa U20 hooaja edetabelis asub Kivistik 22. kohal. Tema isiklik tippmark ja ühtlasi tänavuse hooaja parim tulemus 3000 m takistusjooksus on 9.05.58.