Jekaterina Patjuk jääb Berliini EMi maratonist kõrvale

Jekaterina Patjuk. Foto: Postimees/Scanpix
Jekaterina Patjuk. Foto: Postimees/Scanpix

3000 m takistusjooksu Eesti rekordi omanik ja mullu novembris Valencias maratonis Euroopa meistrivõistluste normi täitnud Jekaterina Patjuk ei saa kahjuks augustis Berliinis EMil maratoni joosta, sest taastub juuni algul hüppeliigesele tehtud operatsioonist.

“Hetkel ei võistle tervisliku põhjusel, tehti operatsioon ja nüüd taastun. Hüppeliigese artroskoopia. EM jääb kõrvale, kuna taastumine võtab aega. Tahan jooksurajale tagasi tulla tervena ja saada uuesti tugevamaks,” ütles Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Praegu ta veel omal jalal joosta ei saa, kuid teeb jooksusamme AlterG abil. Antigravitatsiooniline liikumisrada ehk AlterG on loodud vähendamaks raskusjõu mõju alajäsemetele ja võimaldab alustada treeningut vigastustega patsientidel oluliselt varem. Seade vähendab riske tüsistuste tekkeks ja valu, kiirendades seeläbi taastumise protsessi.

“Jala seisund on praegu hea, saan käia ilma valuta ja pöia liikuvus on tasapisi tagasi tulnud,” kirjeldas Patjuk oma praegust seisundit. Patjukil tegi märtsi lõpus valu koht pöial, misjärel otsustas jalale anda puhkust. Hiljem selgus, et probleem oli hoopis teises kohas. Jekaterina Patjuk täitis maratonijooksus EM normi mullu 19. novembril Valencias, saades lõpuajaks 2:36.11, mis on Eesti kõigi aegade neljas tulemus.

Eesti kesk- ja pikamaajooksjatest on lisaks Patjukile EM normi täitnud Tiidrek Nurme, kes jooksis tänavu 11. veebruaril Birminghamis maratoni ajaga 2:18.38 (EM norm 2:19.00) ja Kaur Kivistik, kes sai tänavu 26. mail Belgias Oordegemis 3000 m takistusjooksus kirja tulemuse 8.37,77 (EM norm 8.40,00).