Jekaterina Patjuk jäi EMil esimesena finaalist välja

Jekaterina Patjuk augusti algul Eesti meistrivõistlustel. FOTO: MARKO MUMM/MEEDIAFOTO OY

Takistusjooksu Eesti rekordiomanik Jekaterina Patjuk võistles täna Zürichis EMil 3000 meetri takistusjooksu esimeses eeljooksus, kus sai 9. koha tulemusega 10.03,60, jäädes aegade põhjal kahe eeljooksu peale kokku esimesena finaali ukse taha.

Patjuk alustas jooksu koos soomlanna Sandra Erikssoniga grupi eesotsas, kuid teisel ringil veetakistusel natuke takerdus ning langes eelviimasele positsioonile grupi lõppu. Kolm ringi enne lõppu suutis Patjuk mööduda norralannast Ingeborg Lovnesist, tõustes 11 naise konkurentsis 9. kohale, kuid jäi grupist maha. Jooksu võitis valgevenelanna Sviatlana Kudzelich ajaga 9.46,89. Eeljooksust pääses kohtadega edasi finaali viis esimest, sealhulgas ka soomlanna Sandra Eriksson ajaga 9.50,00. Kuna teine eeljooks osutus aeglasemaks kui esimene, said aegade põhjal finaali kolm sportlast esimesest ja kaks teisest jooksust. Jekaterina Patjuk jäi esimesena finaali ukse taha.