Jekaterina Patjuk, Leila ja Liina Luik püstitasid isiklikud rekordid

Jekaterina Patjuk. Foto: Mallor Malmre/Scanpix
Jekaterina Patjuk sai täna Saksamaal Paderbornis 10 km maanteejooksul isikliku rekordiga 33.46 kuuenda ja ühtlasi viimase auhinnalise koha. Kuus esimest toodi eraldi välja ka jooksu kodulehel. Patjuki varasem isiklik rekod sel distantsil oli 34.24. Oma tippmargid püstitasid ka Leila ja Liina Luik. Leila Luik sai 8. koha ajaga 34.16 ja Liina Luik 10. koha ajaga 34.33. Leila Luige varasem isiklik rekord oli 34.59 ja Liina Luigel 35.42. Jooksu võitis keenialanna Violah Jepchumba ajaga 32.21. Esimesed neli kohta kuulusid Aafrika jooksjatele.

“Rada oli hea ja ilm ka üsna soosiv. Jooksu esimene pool tuli kiire, jooksin ka 3 km ja 5 km isiklikud tänasel võistlusel. Jooksu lõpp kukkus ära. Arvan, et alustasin liiga kiire tempoga, seega viimastel kilomeetritel oli raskem sama tempot hoida. Muidu jäin tulemusega rahule, korralik isiklik rekordi parandus,” rääkis Liina Luik Jooksuportaalile. Jekaterina Patjuk tegi Liina Luige sõnul kohe nii tema kui õe Leilaga väikese vahe sisse, mis lõpuks kasvas veidi.