Jekaterina Patjuk sai krossijooksu EMil 40. koha

Naiste põhiklassis täna Portugalis Albufeiras murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel startinud Jekaterina Patjuk sai 8170 m pikkusel distantsil 29.17-ga 40. koha, kaotades võitjale portugallannale Jessica Augustole 2.25. Kokku lõpetas võistluse 49 startinud jooksjast 47. „Andsin edast 105 protsenti, aga parema tulemuse saavutamiseks ei olnud jaksu. Olin nädal tagasi haige ja eks see jättis vormile ka oma jälje,“ ütles Patjuk.
Esimeses vaheajavõtupunktis 770 m peal asus Patjuk 39. kohal, ent 500 m hiljem langes 42. kohale. 1770 m punktis jätkas ta 43. kohal nagu ka 3370 m peal. 4970 m vaheajavõtupunktiks suutis Patjuk kaks kohta tagasi võita ja tõusta 41. kohale, kuid kaotas liidrile portugallannale Jessica Augustole juba poolteist minutit. Viimasele, 1600 m pikkusele ringile läks Patjuk 41. kohal, kaotades liidrile 1.58.

Euroopa meistritiitli võitis naiste põhiklassis portugallanna Jessica Augosto ajaga 26.52. Hõbemdal kuulus türklannale Binnaz Uslule 5 sekundit kehvema tulemusega. Pronksmedali võitis portugallanna Dulce Felix 26.59-ga.