Jekaterina Patjuk sai Marokos 10 kilomeetri maanteejooksus 12. koha

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi jooksja Jekaterina Patjuk võistles 29. aprillil Marokos Khouribga rahvusvahelisel 10 kilomeetri maanteejooksus, kus sai naiste arvestuses 12. koha ajaga 35.25, 5 km vaheaeg 17.15.
.
Patjuk otsustas Marokos võistelda, sest sai kuste korraldajatelt. “Võistluse algne kuupäev 15. aprill sobis kontrollimaks oma vormi pärast laagrit. Hiljem lükati jooks edasi, kuid otsustasin koos treener Harry Lembergiga, et ikkagi võistlen,” rääkis Patjuk Jooksuportaalile. Ta jäi enda sõnul jooksuga rahule, kuid tahab joosta natuke kiiremini. Millal üritab Patjuk täita EM-i normi 3000 meetri takistusjooksus? “Esimesel võimalustel proovin seda teha, võib-olla Gustav Sule võistlustel,” ütles Patjuk.
,
Jooksu võitis keenlanna Joan Chelimo 31.41-ga. Talle kaotas kahe sekundiga kaasmaalanna Winnie Jepkemboi. Kolmas oli etiooplanna Yeshaneh Ababel Brihane ajaga 31.52.