Jekaterina Patjuk vana-aasta õhtul Barcelona maanteejooksul kolmas

Jekaterina Patjuk. Foto: Riho Lüüs
Jekaterina Patjuk. Foto: Riho Lüüs

Jekaterina Patjuk lõpetas 2017. aasta võisteldes, startides täna õhtul Hispaanias Barcelonas Cursa Dels Nasso 10 km maanteejooksul, kus saavutas 3. koha ajaga 34.20.

Jooksu võitis Marta Galimany tulemusega 33.29. Teise koha sai Patjuki ees Miriam Ortiz Rivas 33.48-ga. “Konkurents oli tugev ja ma ise ei olnud veel heas vormis peale Valencia maratoni. Antud seisus olen ise tulemusega väga rahul. Mõtlesin et suudan joosta just sellises tempos,” rääkis Jekaterina Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Keskmiselt läbis ta kilomeetreid täna 3.26-ga.

Jooksu algul tundis Patjuk end natuke ebakindlalt, aga peale 5 km jooksis ennast lahti ja tekkis põnev heitlus. Patjuk jooksis Marta Galimanyga koos esimesed kaks kilomeetrit, siis jõudis Miriam Ortiz Rivas talle järgi. Patjuk püsis temaga kuni 3,5 kilomeetrini, kuid siis läks konkurent eest ära. Kaks aastat tagasi püstitas Jekaterina Patjuk samal jooksul isikliku rekordi 33.13, mis andis talle teise koha. “Kaks aastat tagasi olin heas vormis ja tegin enne seda rohkem starte,” lausus Patjuk.