Jekaterina Patjuk võitis Balti matšil 5000 meetri jooksu

Jekaterina Patjuk võitis täna Lätis Valmieras lõppenud Balti matšil naiste 5000 meetri jooksu ajaga 17.02,64, edestades teisena lõpetanud lätlast ligi kahe sekundiga. Patjuk juhtis jooksu algusest peale.

Naiste 1500 meetri jooksus sai Kelly Nevolihhin isikliku rekordiga 4.38,75 teise koha. Neiu senine tippmark oli 2011. aastal joostud 4.39,0. Nevolihhini järel lõpetas kolmandana Birgit Pihelgas 4.44,47-ga ja neljandana Ketlin Kivi 4.47,08-ga.

Meeste 3000 meetri takistusjooksus finišeeris Priit Aus teisena ajaga 9.11,66. Jooksu võitis leedulane Justinas Beržanskis 8.51,12-ga. “Esimesed kaks kilomeetrit jooksin koos leedulasega 5.55-ga, kuid viimase kilomeetri algul tundsin, et täna leedulasele vastu ei saa ning jooksin kergelt lõpuni kattes viimase kilomeetri 3.15-ga, sest tagant polnud kedagi ohustamas,” ütles Aus Jooksuportaalile.

Meeste 800 meetri jooksus pidid Arne Nirk ja Rauno Laumets leppima kahe viimase kohaga.