Jekaterina Patjuk võitis Hispaanias kataloonia meistrivõistlused

Jekaterina Patjuk. FOTO: MALLOR MALMRE
Jekaterina Patjuk. Foto: Mallor Malmre

Jekaterina Patjuk võitis 13. detsembril Hispaanias Viladecansis sealse viie kilomeetri pikkuse tänavajooksu, mille raames peeti ühtlasi kataloonia meistrivõistlused.

Parima naisena ajaga 16.25 finišeerinud Eesti jooksja sai selle tulemusega üldarvestuses 34. koha, edestades teist naist Salima Charki 25 sekundiga. Meestest võitis jooksu Marc Alcalà Ibañez ajaga 14.38.

“Olen siin kuni 10. jaanuarini treeninglaagris. Kohalikud sõbrad kutsusid mind jooksma. Päris hea aeg tuli detsembri kuu kohta,” ütles Patjuk Jooksuportaalile. Ta läbis kilomeetreid keskmiselt 3.17 tempos. Võistlusel tuli asfaldil joosta kaks ringi – üks neist oli 1350 meetri pikkune ja teine 3650 meetri pikkune.

Jaketrina Patjuk oma järgmiseks hooaajaks praegu veel plaane ei sea. “Hetkel on kõige olulisem, et tervis oleks korraks, siis vaatame edasi,” märkis Patjuk.