Jõgeva Jõulujooksu võitis Dmitri Aristov

Dmitri Aristov Jõulujooksu võitmas. Foto: Merike Annuk
Dmitri Aristov Jõulujooksu võitmas. Foto: Merike Annuk

Spordiklubi ProRunner eestvedamisel toimus täna Jõgeva Jõulujooks, mille 10 km pikkuse distantsi läbis kõige kiiremini Dmitri Aristov klubist Treeningpartner.

Aristovi võiduajaks kujunes 33.32,5. “Põhimõtteliselt oli tänane jooks rahulik. Jooksu vorm on praegu hea. Võtsin otsuse vastu stardist minna kohe täiega ära. Viimastel kilomeetritel vaatasin taha, kedagi näha ei olnud ja võtsin rahulikumalt, kuna need kilomeetrid osutusid väga libedaks,” rääkis Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teisena lõpetas jooksu Mardo Lundver (Rapla Jooksuklubi) ajaga 34.21,3, kaotades võitjale 48 sekundiga. “Aristovilt korralik jõudemonstratsioon – taolise kohati libeda ja lörtsise raja kohta vägagi kõrgetasemeline resultaat,” kiitis Lundver konkurenti. “Ise jooksin võrdlemisi ettevaatlikult, et mitte libastuda ega kukkuda ning võtsin rahvajooksu kui kontrolljooksu tempokrossi näol, vormistade teise koha. Võistlus täitis oma eesmärki ja jään tulemusega üldjoontes rahule.”

Kolmanda koha sai korraldajaklubi SK ProRunner esindaja Marek Võsu tulemusega 34.41,2, mis on tema uus isiklik rekord. Tema varasem tippmark oli 34.51, mille jooksis Tallinna sügisjooksul. “Jooks kulges kerge libedusega üllatavalt hästi. Ei uskunud, et tuleb 10 km uus isiklik rekord. Läksin tugevat jooksu tegema ja kolmandat kohta püüdma,” sõnas Võsu.

Naistest võitis jooksu Lisett Alt (JK Sarma) ajaga 42.24,8. Teiseks tuli Getlin Urbus 43.05,1-ga ja kolmandaks Teele Olgo (KJK Harta) 44.41,1-ga.

Jõgeva Jõulujooksu tulemused