Jõgeva Jõulujooksu võitsid Aleksander Kuleshov ja Liis-Grete Arro

Aleksander Kuleshov Jõgeva Jõulujooksu finišis. Foto: Merike Annuk
Aleksander Kuleshov Jõgeva Jõulujooksu finišis. Foto: Merike Annuk

10. detsembril toimus spordiklubi ProRunner eestvedamisel järjekordne Jõgeva Jõulujooks, mille võitsid Aleksander Kuleshov klubist Treeningpartner ja Liis-Grete Arro spordiseltsist Sparta.

Kuleshov läbi 10 km pikkuse distantsi ajaga 34.54. Võit tuli talle väga kergelt. „Kahjuks praktiliselt kõik kiiremad jooksjad puhkavad ja keegi neist ei tulnud kohale, et aidata mul head aega joosta. Muidugi paljud mõtlevad ka, et on libe ja ei taha sellepärast kiiresti tänaval joosta,“ lausus Kuleshov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pärast Nõmme-Harku jooksu otsustas ta, et stardib ka Vana-Aasta heategevusmaratonil. „Kõik tööd viimasel ajal selle jaoks tehtud – lõigud ja pikad otsad,“ sõnas Kuleshov. „Loodan, et ilm tuleb hea ja maraton õnnestub. Jõgeva jooks oli nagu proov, ma pole ammu võistelnud.“

Teise ja kolmanda koha pärast käis rebimine spordiklubi ProRunner kahe jooksja – Pärtel Piirimäe ja Margus Geringu vahel. „Tegime koostööd, vedasime kordamööda. Algusest peale olime teiste tagaajaja rollis kuni lõpuks 7. kilomeetril ennast mõlemad 2.-3. positsioonile jooksime,“ ütles Gering. Vahe konkurentidel tekkis kilomeeter hiljem libedal lõigul, kus tuli astuda lumega kaetud teepeenrale, seal Piirimäe kiirendas ning sai eest ära, finišeerides teisena ajaga 37.13. Kolmanda koha saanud Margus Gering kaotas talle 13 sekundiga.

Naistest võitis Jõgeva Jõulujooksu Liis-Grete Arro Sparta spordiseltsist ajaga 38.45. „Eelmisel nädalal tegin kerge nädala ja Jõgeval oli väga hea joosta. Keha ja vaim igati valmis. 8. kilomeetril kukkusin päris korralikult, aga õnneks Arno Kärg tuli tagant ja aitas kohe,“ kiitis Arro abivalmis jooksjat. Naistest lõpetas teisena korraldajaklubi ProRunner esindaja Kadiliis Kuiv ajaga 43.35. Kolmanda koha sai Marge Türn Tartust 44.11-ga.

Jõgeva Jõulujooksu tulemused