Jõgeva Jõulujooksu võitsid Dmitri Aristov ja Jolanta Liepina

Jõgeva Jõulujooksu start. Foto: Merike Annuk

Eile toimus spordiklubi ProRunner ettevõtmisel Jõgeva Jõulujooks, mille kaksikvõit läks meestest Ida-Virumaale eesotsas Dmitri Aristoviga Treeningpartnerist. Naistest võitis korraldajaklubisse kuuluv lätlanna Jolanta Liepina.

Esimese kilomeetri püsis koos esikolmik Dmitri Aristov, Vjatšeslav Košelev ja Kaarel Piip. Seejärel lisas Aristov sammu, Košelev üritas veidi vastata, aga umbes kolmanda kilomeetri lõpuks tekkisid pikad vahed, mis püsisid lõpuni. Dmitri Aristov suutis kohati libedal teel kulgenud 10 km pikkuse trassi joosta ajaga 34.16. “Hea tempokross ja võistlus. Pärast 3 km jooksin üksinda. 7-8,5 kilomeetrini oli väga libe,” lausus Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Vanameister Vjatšeslav Košelev, kes järgmisel aastal saab juba 49-aastaseks, lõpetas jooksu teisena ajaga 35.23. Kolmandaks tuli Kaarel Piip (SK ProRunner) 36.25-ga.

Naistest võitis distantsi lätlanna Jolanta Liepina ajaga 37.45, mis andis talle üldarvestuses 5. koha. Tema jaoks on tegemist esimese treeningunädalaga pärast kahe nädalast puhkeperioodi Valencia maratonil joostud isiklikku rekordit. “Tegin sel nädalal kaks üsna jõulist treeningut, mistõttu jalad ei olnud võistluseks veel värsked.Pidin üsna ettevaatlikult jooksma, sest rada oli libe,” rääkis Liepina ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Ta üritas klubikaaslaste Kaarel Piibu ja Rainer Nisloni järgi püsida, kuid mehed osutusid siiski kiiremateks.

Naistest sai teise koha alles hiljuti ProRunneri klubiga liitunud, kuid endiselt Enn Selliku juhendamisel harjutav Grete Tõnne ajaga 40.25. “Hea mõnus kerge jooks. Õnneks ei pidanud väga pingutama, sain vaikselt minna,” märkis Tõnne. Kolmandana jõudis finišisse Ingrid Tamm samuti ProRunnerist ajaga 43.04.