Jõgeva Jõulujooksu võitsid Janar Juhkov ja Olga Andrejeva

Kolm kiiremat naist autasustamisel: vasakult Minna Kuslap, Olga Andrejeva, Mirjam Vint
Kolm kiiremat naist autasustamisel: vasakult Minna Kuslap, Olga Andrejeva, Mirjam Vint. Foto: Taavi Tambur

Spordiklubi ProRunner korraldas täna järjekordse Jõgeva Jõulujooksu, mille võitsid Treeningpartneri esindaja Janar Juhkov ja üldarvestuses teisena lõpetanud Olga Andrejeva Sparta spordiseltsist.

Janar Juhkov, kes kohe stardist teistel eest minema jooksis, läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 35.43. “Kuna olen Jõgevamaalt pärit siis oli meeldiv osa võtta Jõgeva Jõulujooksust. Võit tuli kergelt, aga konkurentsi ei olnud. Linnavahel tundus normaalne joosta, kuid alates umbes 3 km põldude vahel kuni 8 km oli ikka libe küll. Libedatel kohtadel hoog rauges, eks sealt ka ka selline aeg. 6 kilomeetril sain aru, et võit on minu ja enam ei saa midagi juhtuda ning võtsin käigu välja,” ütles Juhkov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta tänas korraldajat spordiklubi ProRunner, sest auhindu oli rohkem kui mõnel muul suuremal võistlusel, näiteks järvejooksudel või linnajooksusarjas. “See, et lahkun võistluselt umbes 15 kotiga on üllatus. Tõeline jõuluime,” kiitis Juhkov.

Üldarvestuse teisena ja parima naisena jõudis finišisse Olga Andrejeva tulemusega 38.34. “Asusin jooksma üldarvestuses kolmandal kohal. Minnna Kuslap üritas mul kannul püsida umbes kilomeetri, siis hakkas maha jaama, samas sain kätte teisel kohal jooksnud mehe. Kolmandal kilomeetril kiirendasin ja jooksin talt eest ära. Edasi jooks kulges üksinduses,” rääkis Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Vahepeal jälgis ta, et vahe järgmise grupiga püsiks. “Rada oli libe, jooksin sileda tallaga tossuga, võtsin libedad kohad rahulikult. Hea minek oli, seal, kus libe ei olnud, suutsin korralikult kiirendada,” lisas Andrejeva. Ta jäi jooksu korraldusega väga rahule. “Külajooksul sama suured karikad kui sügisjooksul. Mitu kotti auhindu. Selline tunne, et võitsin mingi suurjooksu,” imestas Andrejeva.

Üldarvestuse kolmas ja naiste teine koht kuulus Minna Kuslapile (SK Jooksupartner) ajaga 39.04. “Tahtsin väga kodukoha jooksul kaasa teha. Eks alguses pelgasid kõik tuult ja libedust, aga tegelikult ei olnud üldse hullu. Libedad kohad olid kenasti liivatatud ja raja ääres pisut lahtist lund. Sai joosta küll. Üritasin Olgaga kaasa minna, aga ta tegi kaks esimest kilomeetrit küllaltki kiirelt ja see sama vahe jäi lõpuni. Oleksin pidanud ära alguse kannatama. Eks tuleb trenni minna ja kiiremaks saada,” tõdes Kuslap.

Meestest sai teise koha üldarvestuse 4. koha omanik Hannes Vilk 39.17-ga ja kolmanda koha üldarvestuse 5. kohale tulnud Priit Tuubel ajaga 39.22. Naistest sai kolmanda koha Mirjam Vint (Treeningpartner) tulemusega 43.49.

Jõgeva Jõulujooksu tulemused