Jõgeva Jõulujooksu võitsid Raivo Alla ja Kaisa Kukk

Jõgeva Jõulujooksu start. FOTO: Merikene Annuk
Jõgeva Jõulujooksu start. Foto: Merikene Annuk

13. detsembril toimus spordiklubi ProRunner eestvedamisel heategevuslik Jõgeva Jõulujooks, mille võitis meestest Raivo Alla ja naistest Kaisa Kukk.

Sparta/Elujooks esindaja Alla läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 31.52. “Pärast Valencia maratoni ja puhkeperioodi olen hakanud talvist põhja laduma. Püüdsin küll tugevasti joosta, aga ei tahtnud ennast tühjaks ka pigistada. ProRunner tegi väga hea ajastuse, sest leidis jooksukalendris augu, sest ega jõulude ajal palju rahvast kokku ei saa,” sõnas Alla Jooksuportaalile. Esimesed kolm kilomeetrit jooksis ta koos Karl Mäe ja Dmitri Aristoviga, seejärel hakkas Alla vahet nendega kasvatama. “Arvasin, et Aristov saab teise koha kui ta mingua ei konkureeri,” imestas Alla. Teise koha sai Karl Mäe (SK Altius) 32.41-ga ja kolmanda koha Dmitri Aristov (SK Stamina) 33.01-ga. Esikuuikusse jõudsid veel Taavi Tambur, Deniss Košelev ning tema isa Vjatšeslav Košelev.

Naistest võitis jooksu üldarvestuses 16. kohal finišeerinud Kaisa Kukk (treeningpartner) ajaga 38.10. “Kodune jooks, pidin ikka osalema. Puhkuseperioodil võistluse mõttega starti ei läinud ega aega taga ajama ei hakanud. Pulss on praegu veel üsna kõrge. Ei tea, kas ma ei ole viimasest maratonist või pikast hooajast taastunud,” lausus Kukk Jooksuportaalile. Detsembris käib ta kolm korda nädalas sörkimas ja kiiremaid liigutusi ei tee ning alustab intensiivsemate treeningutega jaanuaris. Järgmisel pühapäeval lööb Kukk kaasa Tallinnas vana-aasta heategevusjooksu 8 km distantsil.

Teiseks osutus Jõgeva Jõulujooksul Grete Tõnne (EMÜ SK) ajaga 39.54. “Ma ei hakanud Kaisat taga ajama ka, üritasin teha võimalikult rahulikku võistlust, et ei peaks jälle kaks nädalat tagareite pärast põdema. Ma arvan, et see läks täide,” ütles Tõnne Jooksuportaalile. Kolmandaks jooksis N40 vanuseklassi parim Kattri Reinula (SK ProRunner) ajaga 43.46.

Jõgeva Jõulujooksu osavõtutasudest läheb 50% heategevuseks. Sel aastal aidati jooksuga Jõgeva haiglat.

Jõgeva Jõulujooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL