Jõgeva rahvajooksul kiiremad Allar Lamp ja Luna-Aleksandra Lagoda

Olavi Allase ja Allar Lamp Jõgeva rahvajooksul. Foto: Aldis Toome
Olavi Allase ja Allar Lamp Jõgeva rahvajooksul. Foto: Aldis Toome

Eile toimus Jõgeval viies rahvajooks, mille võitsid Allar Lamp, kes jooksis pikalt koos Olavi Allasega ning naistest 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda Kaisa Kuke ees.

Korraldajad pidid trassi muutma, kuna metsaalused on veel märjad. Kogu võistlusmaa joosti asfaltkattega teel, kus puudusid järsemad tõusud ja langused. Allar Lamp (TÜASK) võitis 9,8 km pikkuse trassi ajaga 30.28, edestades Olavi Allast (KJK Järvala) enam kui poole minutiga. “Tundub, et liigun hetkel õigel teel. Iga jooksuga lähen aina paremaks,” lausus Lamp ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Lamp ja Allase jooksid 6,5 km koos ja said teiste eest korraliku vahe sisse. “Peale Siimustist läbi jooksmist oli põldude vahel pikk lauge tõus ja sealt hakkas meie vahe vaikselt kärisema,” ütles Olavi Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Temast omakorda poole minuti kaugusele jäi Dmitri Aristov (Treeningpartner), kelle lõpuaeg 31.38. Allase jõudis alles reede öösel kolmenädalasest laagrist tagasi ja seetõttu läks eile natuke väsinult ja kange lihasega jooksma.

Naistest võitis Jõgeva rahvajooksu Luna-Aleksandra Lagoda ajaga 35.28. Teisena lõpetanud Kaisa Kukk (Treeningpartner) sai ajaks 37.09. Kolmandana lõpetanud Liina Kivi (SK Jooksupartner) jäi võitjast enam kui kuue minuti kaugusele. Kaisa Kuke sõnul vaevab teda praegu varba kõõluse vigastus. “Tegin katsejooksu keskmises tempos, et näha, mis seis on. Tulemuse peale haige jalaga ei läinud,” nentis Kukk.

Vigastus tabas teda pärast Portugalist laagrit tulekut trennis kiirendusi tehes. “Võis olla, et laagrist juba ülekoormus ja pinge ning lõi Eestis välja,” arvas Kukk. 13. aprillil sai ta ortopeedilt diagnoosi treeningul vigastada saanud kõõluse kohta, mis vajab kahe-kolme kuu pikkust taastuspausi jooksmisest. Kokku sai Jõgeval jooksupäevast osa ligi 200 inimest, kellest 60 olid võistluskeskuses toimunud lastejooksudest osavõtjad.

Jõgeva rahvajooksu tulemused