Johanna Ardel Tenerife krossijooksu meistrivõistlustel teine

Johanna Ardel (paremal) koos klubikaaslasega Tenerife krossijooksul. Foto: erakogu

Kanaari saarestikku kuuluval suurimal saarel Tenerifel õppiv ja treeniv Johanna Ardel saavutas läinud nädalavahetusel Tenerife murdmaajooksu meistrivõistlustel 2. koha.

6500 m pikkusel distantsil tuli kokku joosta viis ringi. „Esimesel ringil läksin naistest ette vedama ja minu klubikaaslane tuli koos minuga. Nii see jooks läks, mõni hetk olin mina ees ja siis jälle tema,“ ütles Ardel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kõikidel ringidel oli tempo talutav. Viimane ring läks Ardelil natuke raskemaks ja tema klubikaaslane läks kiiremini eest ära. Lõpuks kasvas nende vahe umbes 15 sekundile.

Vana-aasta saatis Ardel ära kodulinnas La Lagunas, kus sai kõrge 3. koha San Silvestre jooksul, mis on kõige populaarsem jooksuüritus Kanaari Saartel. Seekord lubati starti 3500 jooksjat, sest La Laguna vanalinna tänavad on kitsad ning rohkem startijaid on keeruline sinna ära mahutada.

„Pärast starti paljud sportlased kukkusid ja üks minu konkurentidest ka. Ise jäin õnneks jalule ja jooksin edasi. Esimene kilomeeter kulges allamäge, siin jõudis too naine mulle järgi. Üritasin temaga sammu pidada,“ meenutas Ardel. Temast tugevam naine hakkas eest ära minema. Ardel jäin koos meeste pundiga ja “hoidsin nendest kinni”, et üksi ei peaks jooksma.

Ardelil muutusid lõpukilomeetrid ebamugavaks, sest tal hakkas pistma. „Teadsin, et lõpp on tulemas ja tuleb rütmi hoida, et keegi tagant ei saaks rünnata. Viimane sirge oli nii pikk, lausa tundus, et lõppu ei tulegi. Siiski jalgu kiiremini tööle pannes jõudsin lõppu ning õnnelikuna – hõigati välja naiste kolmas koht,“ sõnas Ardel. Varasemast on tal ette näidata Kanaari saarte meistritiitlid krossijooksudes, 3000 meetri takistusjooksus ja 10 km Hispaania tänavajooksu San Silvestre 1. koht absoluutklassis.