Kaks trahviminutit teeninud Johanna Talihärm jäi napilt punktita

Johanna Talihärm lasketiirus. Foto: Scanpix

Johanna Talihärm sai täna Rootsis Östersundis -10 kraadise külmaga toimunud laskesuusatamise MK-etapil 15 km individuaaldistantsil kahest startinud eestlannast parimana 102 lõpetaja seas 45. koha, jäädes napilt punktikohalt välja. MK punkte antakse esimesele 40-le lõpetajale.

Talihärm läbis esimese lamades lasketiiru puhtalt, kuid eksis püstitiirus ja seejärel ka järgmises lamadesasendis tiirus kummaski korra ning teenis sellega kokku kaks trahviminutit. Viimases püstitiirus tabas eestlanna taas kõik märgid. Talihärm kaotas finišisse jõudes võitjale valgevenelannale Nadeža Skardinole 3.57,9. Kui Talihärm oleks kõik tiirud puhtalt läbinud, tulnuks ta täna 16. kohale.

“Olen väga rahul. Oluline oli saada tagasi enesekindlus, mis segateates kaduma kippus ja see õnnestus. Suusk töötas rajal hästi ja sain nautida rajal teistest mööda sõitmist, mis on palju toredam, kui olla see, kellest mööda sõidetakse. Jahin ikkagi punktikohti ja tänane võistlus näitas, et see eesmärk on igati jõukohane,” ütles Talihärm Jooksjale.

“Maailm on kiire ja loodame, et ühel heal päeval kukuvad kõik märgid ja Johanna näitab suusarajal veel paremat minekut. Täna tuleb sellega rahul olla. Alati saab paremini, aga oleks võinud ka palju hullemini minna,” lisas omalt poolt Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts.

MK-etapil individuaaldistantsil debüüdi teinud Regina Oja sai 91. koha (+8.43,7). Ta tegi esimeses tiirus kaks möödalasku, teises tiirus ühe, läbis kolmanda tiiru puhtalt, kuid eksis viimases tiirus taas ühe korra. Kokku kogunes Oja arvele neli trahviminutit. Kolmas Eesti laskesuusataja Kadri Lehtla haiguse tõttu täna ei võistelnud.

Hooaja esimese individuaalstardi võitis kõikides tiirudes täpne olnud valgevenelanna Nadezhda Skardino ajaga 42.57,4. Teise koha võitles välja Norra koondist esindav Synnoeve Solemdal (+2.9). Poodiumi kolmandale astmele tõusis ukrainlanna Yuliia Dzhima (+12.0). Ka nemad läbisid kõik tiirult puhtalt.

Homme on Östersundis kavas meeste 20 km individuaaldistants.