Laskesuusatajad trotsisid MK etapil raskeid ilmaolusid

Johanna Talihärm. Foto: TAIRO LUTTER/POSTIMEES
Johanna Talihärm. Foto: TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Johanna Talihärm sai täna õhtul Rootsis Östersundis toimunud laskesuusatamise MK-etapil kolmest startinud eestlannast parimana naiste 15 km individuaaldistantsil 63. koha, kaotades võitjale 8.09,9. Ta tegi viis möödalasku, neist kaks esimeses lamades tiirus ja igas järgnevas tiirus ühe möödalasu.

“Tuuleolud olid täna nii karmid, et isegi laskumise peal puhus vastu. Paremini oleks saanud teha seda, et esimeses tiirus ühe trahvi vähem lasta, see teine möödalask oli puhtalt ülemõtlemise tagajärg,” analüüsis Talihärm tänast võistlust. “Rajal tundsin, et jõudu on, aga puudu jääb hetkel plahvatusest, kuuendast käigust,” sõnas hooaja esimese individuaaldistantsi stardi teinud Talihärm. Sportlase sõnul osutusid ka rajaolud keeruliseks. “Pehme lahtine lumi peal, aga selle all täielik jää. Kuna minu sõidustiil on paljus just jalaga tugevalt lükkamine, siis tänastes oludes seda kasutada ei saanud ning pidin oma sõidustiili ringi mängima,” ütles Talihärm.

Ka koondise lasketreener Indrek Tobreluts kinnitas ekstreemseid ilmaolusid. “Kohati esines ka tuulevaikseid hetki, aga meie sportlased nendel hetkedel lasketiiru ei sattunud. Sellistes oludes tuleb rohkem õnnele loota, mida meil täna lihtsalt ei olnud ja väga nukrutseda seetõttu pole mõtet. Eelmise hooaja maailmakarika üldvõitja kogus 8 trahvi ja ei saa öelda, et oskusi napib, Tulevad uued sõidud ja uued võimalused,” rääkis Tobreluts Jooksjale.

“Terve võistluse aja puhus väga tugev tuul ja vaikset hetke leida oli praktiliselt võimatu. Kui vaadata, et nulliga lasi ainult üks sportlane, siis tänastes oludes 4-5 trahvi võib lugeda heaks,” lausus Tobreluts. “Päris mitmed eelmise hooaja maailmakarikasarja liidrid leiab samuti seekord tagantpoolt, kõigil läks täna loteriina,” lisas ta.

Kadri Lehtla sai 79. koha kaotusega 9.50,2, eksides tiirudes kokku seitse korda. Esimeses tiirus suutis ta kõik märgid tabada, kuid teises tiirus laskis kolmel korral mööda, kolmandas tiirus eksis ühel korral ja neljandas ei tabanud taas kolmel korral. Grete Gaim lõpetas võistluse tagantpoolt kolmandal ehk 97. kohal, kaotades võitjale 14.27,1. Tiirudes eksis ta kokku üheksa korda. Esimeses tiirus kogunes tema arvele suisa neli möödalasku, teises tiirus tuli kolm eksimust, kolmanda tiiru läbis ta puhtalt, kuid neljandas tiirus laskis kahel korral mööda.

Võistluse võitis 23-aastane sakslanna Laura Dahlmeier, kes tegi kaks möödalasku ning edestas 15,8 sekundiga ühe möödalasu teinud prantslannat Anais Bescondi ning 1.17,3-ga puhtalt lasknud valgevenelannat Darja Jurkevitšit. Kokku lõpetas võistluse 99 laskesuusatajat.

Homme on Östersundis kavas meeste 20 km pikkune individuaaldistants.

Naiste 15 km laskesuusatamise tulemused