Johanna Talihärm lõpetas laskesuusatamise MMil sprindi 20. kohal

Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera
Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera

Johanna Talihärm tegi täna Rootsis Östersundis jätkunud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel oma karjääri parima tulemuse, saades naiste 7,5 kilomeetri sprindidistantsil 20. koha.

Lamadestiirus laskis Talihärm kõik märgid alla ja lahkus tiirust 15. kohal, kaotades liidrile 25 sekundiga, ent püstitiirus läks tal viimane lask mööda, mis tähendas ühte trahviringi. Pärast tiiru 23. kohal olnud Talihärm parandas oma positsiooni suusarajal kolme koha võrra ning sai 20. koha (+59,8).

“Suutsin ennast kokku võtta ja oli väga hea suusk. Viimane lask ei olnud päris see. Konkurentsi mõttes sarnane võistlus olümpiaga, ka seal läks viimane lask mööda. Enne starti tahtsin jälitussõitu jõuda. Hea punt on ees, arvan, et annab nii mõndagi ära teha,” rääkis Talihärm pärast võistlust.

Mõlemas lasketiirus korra eksinud Tuuli Tomingas sai 50. koha (+2.11,2) ja lamadestiirus koguni neli möödalasku ning püstitiirus ühe korra eksinud Regina Oja tulemuseks täna 81. koht (+4.13,4).

Maailmameistritiitli võitis esmakordselt kolmekordne olümpiavõitja Anastassia Kuzmina, kes eksis korra lamadestiirus. Mõlemas tiirus täpne olnud norralanna Ingrid Landmark Tandrevoldile hõbemedal 9,7-sekundilise kaotusega ja sakslannale Laura Dahlmeierile pronks 12,6-sekundilise kaotusega. Ka sakslanna ei eksinud tiirudes kordagi.