Jooksjad võtavad ette 100×10 000 m Guinnessi rekordi

Jooksjad Kadrioru staadionil. Foto: Marko Mumm/EKJL
Jooksjad Kadrioru staadionil. Foto: Marko Mumm/EKJL

Tippjooksjad ja harrastajad võtavad Kergejõustikuliidu eestvedadamisel 30. juunist kuni 3. juulini Tallinnas Kadrioru staadionil ette 100×10 000 m Guinnessi rekordi jooksu. Praegu kehtiv Guinnessi rekord 69:06.52 püstitati 2015. aastal USAs Illinoi´s.

Rekordiürituse idee pärineb jooksuharrastaja Henri Kaarmalt. „Sattusin vaatama massiteatejooksude Guinnessi rekordeid ja 100×10 000m ehk 100x100x100m teatejooks tundus Eestile tema 100. sünnipäeva puhul sobivat nagu valatult. Esimesed jooksjad, kellele sellest rääkisin olid Laura Maasik ja Roman Fosti, kes mõlemad ütlesid oma entusiastliku „jah“-sõna. See andis julgust asja edasi ajada. Nüüd koos EKJL-iga ideed teostades tõotab sellest saada suurem ja vägevam üritus kui ma algselt oleks lootagi osanud,“ rääkis Kaarma idee sünniloo.

Eesti rekordiürituse korraldustoimkonna ühe liikme Toomas Tarmi sõnul on eesmärk senine tulemus ületada igati reaalne. „Esmane miinimumeesmärk on rekord enda nimele saada, pole tähtis, kui suurelt. Selleks üritame keskmise etapiaja saada alla 40 minuti,“ sõnas Tarm, kelle kinnitusel on ta seni saanud jooksusõpradelt ainult positiivset tagasisidet. „Idee on kõikidele huvitav tundunud. Loodame rajale saada ka suure osa meie tippudest ja loodame, et suuremad jooksuklubid tulevad ideega kaasa. Ilma klubide toetuseta on eesmärki raske täita,“ lisas Tarm. Tippudest on oma osalemist kinnitanud Roman Fosti.

Kuna tegemist on rekordiüritusega, nähakse Guinnessi poolt ette kindlad reeglid, mille üheks olulisemaks nõudeks on, et rekordi püstitamiseks ei tohi ükski 100 osalejast oma etappi katkestada. Start antakse 30. juunil kell 21 ja lõpeb orienteeruvalt kell 3. juuli päeval. Jooksule saab registreerida kuni 20. maini. Võistlema pääsenute nimekiri avaldatakse 1. juunil. Võistlejate jooksujärjekorra määrab kindlaks ja avaldab jooksu korraldustoimkond 15. juuniks.

Osavõtutasu on 15 eurot. Kohapeal saab tasuda ka võistluspäevadel staadionil sularahas (25 eurot). Kes tunneb, et tahab ainulaadse ürituse õnnestumisse lisaks kiiretele jalgadele rohkem panustada, saab teha lisatoetuse EKJL-i kontole (EE661010220034538017). Kõiki osalejaid autasustatakse spetsiaalse kujundusega ainulaadse medaliga ja Guinnessi rekordi püstitamisel vastava diplomiga. Üritusest teeb otseülekande Delfi TV.

Registreerida saab 100×10 000 m teatejooksule siin