Jooksu kevadesse võitsid Annika Vaher ja Henek Tomson

24. märtsil alustati Kuressaare lähedal Loode tammikus kevadjooksuga pööripäevajooksude 32. hooaega. Kui aasta tagasi oli kevadjooksurada porine, siis seekord libe ja jäine. Vaatamata nendele oludele tuli jooksu või jalutamisega spordipäeva nautima 75 jooksuhuvilist. Naistest võitis üldarvestuses Annika Vaher (pildil) ja meestest Henek Tomson.
Koolidest osutus kõige arvukamalt esindatuks Kuressaare gümnaasium. Viimasel ajal on traditsiooniks saanud, et kõige arvukam võistlusklass on meeste 40 vanuserühm. Võrdselt järgnesid meeste ja üllatuslikult naiste 35 vanuserühm. See näitab, et nooremaid jooksjaid tuleb paraku vähe juurde.
Meestest võitis üldarvestuses 5 km pikkuse distantsi Henek Tomson (Tallinna SS Kalev) ajaga 17.34. Järgnesid M40 vanuseklassi võitja Kalev Õisnurm 17.39-ga ja Mairo Tänav (KJK Saare) 18.41-ga. Naised jooksid poole lühemal võistlusmaal. Siin võidutses N35 vanuseklassi parim Annika Vaher (JK Sarma) ajaga 10.32. Teise koha sai Helen Jürjo 10.52-ga. Üllatuslikult näppas kolmanda koha vaid 11-aastane Hannagret Luks 11.00-ga, edestades nelja sekundiga Taimi Kangurit (JK Sarma).