Jooksu Margus Pirksaare karikatele võitis Olavi Allase

Olavi Allase koos jooksu korraldaja Margus Pirksaarega. FOTO: erakogu
24. oktoobril toimus Järvamaal ümber Türi tehisjärve jooks Margus Pirksaare karikatele. Meestest võitis kohalik Olavi Allase ja naistest korraldaja oma klubisse Jooksupartner kuuluv Triin Andresson.
Mehed jooksid viis 1,2 km pikkust järveringi ehk kokku 6 kilomeetrit. Konkurents väga kõva ei olnud. Võitis Olavi Allase ajaga 21.07. Tema järel sai teise koha 48-aastane vanameister Urmas Põldre 21.19-ga.  “Jooksin kuni viinase ringini Urmasega koos ja siis läksin vaikselt eest ära. Saaremaa kolme päeva jooks on veel jalgades, väga pingutada ei tahtnud,” ütles Allase Jooksuportaalile. Ta sai Saaremaal kokkuvõttes 5. koha. Mõlemad mehed arutasid jooksu ajal omavahel Saaremaa jooksu järelmõjusid, mis veel jalalihastes tunda andsid. Kolmas oli Marek Salla ajaga 22.16.
Naised jooksid neli ringi ehk 4,8 kilomeetrit. Siin võidutses Jooksupartneri esindaja Triin Andresson ajaga 21.55. Teisena lõpetas Jana Sampetova 22.02-ga ja kolmandana Krisly Viidikas 22.53-ga. Eraldi arvestust peeti veel meesjuunioride, poiste A, B ja C klassis ning tüdrukute B ja C klassis.