Jooksu sügisesse võitsid Hannagret Luks ja Kalev Õisnurm

Kiirem naine sügisesel pööripäevajooksul Hannagret Luks poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Ahto Jakson

Täna toimus Kuressaare lähedal Loode tammikus järjestikuselt 143. pööripäevajooks – Jooks sügisesse, mille 2,5 km pikkuse distantsi võitis naistest Hannagret Luks Nõmme kergejõustikuklubist ja meestest 5 km pikkuse distantsi SEB Tallinna Maratonist taastuv vanameister Kalev Õisnurm Treeningpartnerist.

5 km pikkusel meeste distantsil tekkis kohe pärast starti kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Kalev Õisnurm, Janar Mai, Mairo Mändla, Tarmo Mändla, Koit Uus ja Tarvi Tameri. Vahed meeste vahel tekkisin pärast esimese poole kilomeetri läbimist. Liidri positsioonil jooksis Janar Mai, kuid teisel 2,5 km pikkusel ringil suutis 47-aastane Kalev Õisnurm ta kinni püüda. “Püsisin kilomeetri tal kannul, siis hakkas Kalev eest ära minema. Arvestades eilset 800 m jooksu, tuli tänane jooks hästi välja, üllatusin isegi,” ütles Mai ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kalev Õisnurm võitis 5 km pikkuse distantsi ajaga 16.58,8. Janar Mai jäi temast maha 7 sekundiga, saades lõpuajaks 17.05,7. “Mõtlesin, et noored mehed hakkavad ehk lõpuks jooksma ka, kuid ei hakanud, pidin ise seda tegema. Janar on küll tubli, aga pole veel nii heas vormis. Lasin ta algul eest ära, et lõpupoole kinni püüda,” kommenteeris Õisnurm. Pärast Tallinna maratoni on ta teinud ainult kaks jooksutreeningut. “Puhata tuleb,” nägi Õisnurm tänase edu võtit. Kolmandana lõpetas Tarvi Tameri ajaga 17.18,7.

Naistest võitis 2,5 km pikkuse distantsi ehk ühe ringi keskmaajooksja Hannagret Luks ajaga 9.40,6. Kümne sekundiga kaotas talle Jaanika Rahu. Kolmandaks tuli JK Sarma esindaja ja ühtlasi N45 vanuseklassi parim Taimi Kangur 9.53,6-ga. Hannagret Luksi sõnul üritab ta osaleda igal pööripäevajooksul. “Sain täna rahulikult oma tempos eest ära minna ja mehi püüda,” rääkis Luks ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Põhiliselt võistleb Luks 800 m ja 1500 m distantsidel. Neist esimest on ta jooksnud ajaga 2.21 ja teist 4.53. Praegu esindab Luks veel Nõmme kergejõustikuklubi, kuid seoses õpingutega Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis võib edaspidi klubi vahetuda.