Jooksu Suvesse võitis Saarte mängudele kiirustanud Mairo Mändla

Mairo Mändla Loode Tammikus jooksmas. Foto: Allan Mehik

Kuressaare lähedal Loode tammikus anti täna keskpäeval start 142. pööripäevajooksule ehk seekord oli tegemist Jooksuga Suvesse, mille võitis Mairo Mändla. Autasustamisele ta ei jõudnudki, sest pidi juba kell 14 lennukiga startima Kuressaare lennuväljalt tšarterlennuga koos Saaremaa koondisega Gotlandile rahvuvahelistele Saarte mängudele, kus võistleb 5000 m distantsil kui ka poolmaratonil.

Jooksu stardi andis pasunaga Eesti praegune parim keskmaajooksja Andi Noot. Mairo Mändla läbis 5 km pikkuse pööripäevajooksu raja Loode Tammikus ajaga 16.23,3. Pärast kevadisi töid ei olnud enamuses kruusakattega tee nii heas seisus kui enne töid, sest pea kõikjal leidus terava nukkidega kive, mis andsid jalatsi talla all tunda. “Panin kohe algul tempo peale, sest Henek Tomsonil oli ilmselt eilne 1500 m seeriajooks jalgades. See õnnestus. Metsavahel tekkis vahe sisse. Tundsin end täna reipalt ja sain positiivseid emotsioone juurde Saarte mängudeks,” rääkis Mändla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

28. juunil võistleb ta Gotlandil Saarte mängudel 5000 m distantsil ja 30. juunil poolmaratonil. Poolmaratonil jooksevad lisaks Mändlale ka Ando Õitspuu ja juba 47-aastane Kalev Õisnurm. “5000 m starti lähen eesmärgiga hea hoog kätte saada poolmaratoniks, sest panustan eelkõige sellele. Proovime Andoga teineteist poolmaratonil toetada. Loodame, et läheb hästi, sest seoses Saarte mängudega on mul ka väike puhkus. Puhkuse ajal joosta on hoopis midagi muud, kui pärast tööd,” lausus Mändla.

Teise koha sai pööripäevajooksul Henek Tomson Treeningpartnerist ajaga 17.02. “Kannatasin Mairo tempot esimesed poolteist kilomeetrit. Vaatasin, et kui ta sellise tempoga lõpuni jookseb, mul täna šanssi ei ole. Vaatasin tõele näkku ja jätsin vahe sisse,” tunnistas Tomson.  Kolmandaks tuli end taas vormi ajanud Janar Mai 17.21,6-ga.

Naistest võitis pööripäevajooksu 2,5 km distantsi Hannagret Luks ajaga 9.39,4. Teisena lõpetas Liina Silluste 10.02,0-ga ja kolmanda koha saavutas Maris Talvik (JK Sarma) 10.31,7-ga.