Jooksu talvesse võitsid Ando Õitspuu ja Hannagret Luks

Meeste põhiklassi (M19) kom paremat: Janar Mai, Ando Õitspuu ja Raigo Saar. Foto: Ahto Jakson
Jooksu talvesse meeste põhiklassi (M19) kolm paremat: Janar Mai, Ando Õitspuu ja Raigo Saar. Foto: Ahto Jakson

Täna toimus Kuressaare lähedal Loode tammikus 144. pööripäevajooks, seekord Jooks talvesse, mille võitsid Ando Õitspuu ja Hannagret Luks. Tänavuse aasta nelja pööripäevajooksu kokkuvõttest tulid võitjateks Janar Mai ja Maris Talvik.

+4 kraadise sooja ja vihmaga keskpäeval antud stardist võttis koha juhtohjad enda kätte Ando Õitspuu, kellele ei suutnud keegi konkurentsi pakkuda. Õitspuu läbis kaks 2,5 km pikkust ringi ehk kokku 5 km ajaga 16.25. “Panin oma tempoga koha minema, algul hoidis mulle järgi Janar Mai. Ega sellise ilmaga midagi head loota ei olnud. Tegin oma jooksu, ega ma väga tagasi ka end ei hoidnud. Pingutasin korralikult, et saada enda hetkevormist mingisugune ettekujutus,” lausus Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Janar Mai langes lõpuks kolmandaks, sest teisel ringil kilomeeter enne finišit tuiskas temast mööda vanameister ja M40 vanuseklassi kiireim Kalev Õisnurm (Treeningpartner), kes kaotas võitjale üle minuti, saades lõpuajaks 17.29. Maile kolmas koht tulemusega 17.42. “Ando on heas hoos. Mul omal ka vorm tõusuteel, eks vaatame, mida järgmine aasta toob. Plaan on rohkem trenni teha,” lubas Mai.

2,5 km pikkuse naiste jooksu võitis Hannagret Luks ajaga 9.53. Teine koht kuulus N45 vanuseklassi võitjale Taimi Kangurile 10.26-ga. Kolmanda koha sai N35 vanuseklassi võitja Terje Tilk ajaga 10.40.

Pööripäevajooksude tänavuse hooaja kokkuvõttes (Jooks kevadesse, Jooks suvesse, Jooks sügisesse ja Jooks talvesse) võitis meeste põhiklassis (M19) esikoha hoopis Janar Mai 396 punktiga, kuna Ando Õitspuu esimesel kolmel jooksul osaleda ei saanud. Ainult ühe punktiga kaotas Maile Mairo Mädla. Pööripäevajooksude hooaja kokkuvõttes tuli kolmandaks Raigo Saar 388 punktiga. Naiste põhiklassi võitis kokkuvõttes Maris Talvik (JK Sarma) 392 punktiga. Teiseks tuli Hannagret Luks 300 punktiga (tal jäi Jooks kevadesse vahele) ja kolmandaks Liina Silluste 199 punktiga.

Aasta jooksul läheb arvesse neli võistlust – igal pööripäevajooksul osalemine annab osalejale punkte. Esimene koht annab 100 punkti, teine 99 punkti, kolmas 98 punkti jne. Aasta kokkuvõttes kohtade võrdsuse korral võrreldakse vastavalt esimesi, teisi või kolmandaid kohti. Ka selle võrdsuse korral parem koht viimasel jooksul.