Jooksu ümber Harku järve võitsid Raido Mitt ja Kaisa Kukk

Kuus paremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson
Kuus paremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Täna tehti Tallinnas algust selle aasta DFDS Järvejooksude sarjaga, mille juhatas sisse 46. jooks ümber Harku järve. Jooksu võitis meestest orienteeruja taustaga spordiklubi Sparta esindaja Raido Mitt ning naistest viimasel kilomeetril esikohale tõusnud Kaisa Kukk Treeningpartnerist.

Esimesel kilomeetril püsisid koos Raido Mitt, Argo Jõesoo, Raivo Alla ja Priit Lehismets. Esimesena pudenes grupist Lehismets. Mitt pani oma paremuse maksma viimasel asfaldiosal enne Harku järve äärsele liivasele kaldale jõudmist. Ta tegi 6,6 km pikkusel rajal tiiru ümber järve ajaga 20.13,8.

“Asfalti oli jooksul rohkem kui ma arvasin. Lootsin, et maastikku esineb rajal enam. Kõige raskem jooks minu jaoks tänavusel hooajal siiani,” tunnistas Raido Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Varem ei ole ta ümber Harku järve jooksul osalenud. “Ma ei ole kolm nädalat võistelnud ja täna sellist mõnusat tunnest sees polnud. Argo Jõesoo tegi väga tugevat tempot, aga õnneks pidasin lõpuni vastu,” lisas Mitt. Ta lootis just lõpus natuke tugevam olla ega hakanud distantsi keskel riskima.

Orienteeruja tasutaga mehena peab ta maastikku enda jaoks tugevemaks küljeks kui asfaldil jooksmist. “Asfaldi koha pealt on mul veel kõvasti arenguruumi. Ühtlaselt kiiret tempot on praegu veel raske hoida,” tõdes Mitt. Täna joostes mõtles ta eesseisvale Narva poolmaratonile. “Tänase seisu pealt Narvas küll joosta ei tahaks. Narvas saab olema huvitav jooks. Olen talvel teinud spetsiaalselt asfaldil treeninguid selle jaoks, aga kohanemine võtab veel veidi aega,” arvas Mitt.

Täna teisena lõpetanud Argo Jõesoo (Läänemaa KJK) kaotas Mitile 6,6 sekundiga. “Enne liivaosa asfaldil tuli Raido mulle kõrvale ja läks ette. Vaim andis järgi. Eks jalg oli ka lõpus väsinud, aga muidu kiire jooks,” ütles Jõesoo. Liidrid läbisid kilomeetreid 3 minutiga. Argo Jõesoo tänavust kogu järvejooksusarja ei sihi, vaid keskendub linnajooksusarjale.

“Tänane jooks läks hea kiire jooksuna enne Narva poolmaratoni. Kui oleks võit tulnud, oleks muidugi viis pluss olnud,” hindas Jõesoo. Kolmanda koha sai Miti klubikaaslane Raivo Alla ajaga 20.23,5. Kuue hulka mahtusid täna veel Rauno Laumets (SK ProRunner), Priit Lehismets (Treeningpartner) ja Tõnu Lillelaid (Sparta).

Ko,m paremat naist autasustamisel. Foto: Ahto Jakson
Ko,m paremat naist autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis jooksu ümber Harku järve alles lõpuosas sinnani juhtinud ja väga kiirelt alustanud Olga Andrejevast möödunud Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 23.39,8. Kuke sõnul võttis ta täna algul teadlikult rahulikumalt, sest on igal nädalavahetusel võistelnud. “Nädala keskel tegin esimese lõigutrenni, millest lihas ei olnud veel taastunud. Tahtsin ka tänast jooksu treeninguna võtta, kuid lõpus tekkis võimalus Olga Andrejevat püüda ja sain ta kätte. Õnnestus, kuigi vahe jäi päris väike,” rääkis Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Laagris tegi ta kõvasti mahtu, kuid siis tekkis kolmenädalane paus jala tõttu. Ent nüüd läheb Kaisa Kuke vorm iga võistlusega aina paremaks. Ometi arvas Kukk, et võrreldes Olga Andrejeva ja Moonika Pilliga tuleb veel korralikult trenni teha. “Lühikese jooksu kannatan olematu trenni pealt veel ära, aga pikaga võib raskeks minna. Narvas läheb aja peale jooksmine raskeks. Pigem sätin tulemuse sügise poole,” viitas Kukk Rakvere jooksule ja Tallinna Maratonile.

Tema järel täna teisena lõpetanud Olga Andrejeva kaotas võitjale vaid alla kahe sekundi. “Enne Harku järve jooksu tegin kaks rasket trenni nädalat. Stardist minnes tundsin, et lihas pole värske. Alustasin kiires tempos, et pääseda kitsast kohast võimalikult kiiresti läbi ja jatkasin samas tempos. Poole peal andis kiire algus tunda ning kiirus hakkas langema,” kommenteeris Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Nii jõudiski kuuendal kilomeetril Kaisa Kukk talle järgi. “Finišisirgel ei suutnud jalgu kiiremini tööle panda ja kaotasin Kaisale,” lausus Andrejeva. Vaatamata sellele jäi ta oma tänase lõpuajaga rahule, sest eelmisel aastal jooksis minuti võrra kehvemini. Kolmanda koha sai Moonika Pilli ajaga 24.52,2.

ümber Harku järve jooksu tulemused