Jooksukalendrisse lisandub kevadine poolmaraton Nelijärvel

Jooksjad Neljärvel. Foto: Southwestern Advantage
Jooksjad Neljärvel. Foto: Southwestern Advantage

Möödunud nädalavahetusel kogunes Nelijärvel üle poole tuhande ettevõtte Southwestern Advantage inimese, et osaleda koolitustel, auhinnata parimaid ning juba kümnendat aastat läbida ühiselt poolmaraton, mis lisatakse tänu suurele huvile ka Eesti jooksukalendrisse ning on järgmisest aastast avatud kõigile jooksufännidele.

Southwestern Advantage korraldab Nelijärvel kevadisi kogunemisi juba mitmeid aastaid ning üheks lahutamatuks traditsiooniks on saanud ka poolmaratoni korraldamine, millest võtab teiste hulgas alati osa ka USA-st kohale sõitnud ettevõtte tegevjuht Dan Moore. Kui kümme aastat tagasi jooksis maratoni üheksa inimest, siis seekord tuli spordiharrastajaid kokku 155. Üle 20 osaleja jooksis 10 km distantsil.

“Algul oli eesmärk innustada inimesi tervislikke eluviise harrastama. Ega ei uskunud küll, et huvi nii suureks võib minna,” ütles ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk. Poolmaraton hakkab kulgema Neljärve ja Jäneda vahelisel kergliiklusteel ning teeb sisse ka väikese pauna. Kokku joostakse kolm 7 km pikkust ringi.

Kuna kohalikud ja ka mujalt inimesed on jooksu vastu huvi tundnud, siis järgmisest aastast on kavas üritus lisada Eesti jooksukalendrisse, et avada see kõikidele soovijatele. Järgmiseks aastaks täpset kuupäeva veel paika pandud ei ole, kuid tõenäoliselt jääb üritus aprilli teisele nädalavahetusele.

„Kuna meil on jooksjaid iga aasta üha rohkem ja nende jaoks peame nagunii kogu korraldustöö tegema, siis võiks juba kõikidele huvilistele võimaldada jooksust osa võtta. Nii paljudki on asja vastu huvi tundnud ja varakevadine poolmaraton Nelijärvel oleks hea soojendus eelolevaks suviseks jooksuhooajaks,“ selgitas Kukk. Kümne aasta peale kokku ligi 500 osalejast jooksu katkestanud vaid neli inimest ning raja rekordiks on 1:19.37.

Southwestern Advantage on Baltimaade tudengiorganisatsioon, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud ligi 2500 Eesti tudengit. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt uksele haridusraamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes. Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage’i suvetööl 2001. aastal.