Jooksulegend Haile Gebrselassie teatas karjääri lõpetamisest

Kergejõustikuajaloo üks säravamaid pikamaajooksjaid Haile Gebrselassie lõhkas üllatuspommi ja teatas New Yorgi maratoni järel peetud pressikonverentsil, et lõpetab karjääri.
37-aastane maratoni maailmarekordimees Gebrselassie oli pühapäeval joostud 41. New Yorgi maratonil üks peafavoriit, kuid 25 kilomeetri läbimise järel põlvevalu tõttu jooks pooleli jätta. Gebrselassie käis laupäeval põlvega uuringutel, kus tuvastati põlvekõõluse põletik. „Ma pole kunagi karjääri lõpetamise peale mõelnud, kuid täna oli esimest korda see päev. Laske mul lõpetada, tegeleda ka teiste asjadega ning anda noortele võimalus särada,“ sõnas 27 maailmarekordit püstitanud etiooplane pressikonverentsil. “Muidugi olen ma endas veidi pettunud. Teadsin probleemist (põlvest) juba New Yorki tulles. Lootsin, et asi ei ole nii tõsine,” ütles Gebrselassie. “Treenisin kõvasti just selleks võistluseks,” lisas ta.
165 sentimeetri pikkune Gebrselassie alustas oma värvikat karjääri staadionijooksjana. Ta tuli 10 000 meetri jooksus neli korda maailmameistriks ja kaks korda olümpiavõitjaks. Asjade loogilise käiguna siirdus ta pärast Ateena olümpiamänge maratonidistantsile, kus edu ei lasknud ennast kaua oodata. Ta püstitas 2007. aastal Berliinis maailmarekordi 2:04.26 ja aasta hiljem samas kohas tänaseni püsiva tippmargi 2:03.59.
.
Gebrselassie loobumine tuli suure üllatusena, sest veel pool aastat tagasi rääkis ta, et on sihikule võtnud 2012. aasta Londoni olümpiamängud. Lisaks avaldas ta lootus maailmarekord 2:02 peale kruvida.
ERR SPORT/JOOKSUPORTAAL