Jooksuportaali külastatavus jõudis poole miljonini

Jooksuportaali lugejate arv ületas poole miljoni künnise, praeguseks on lehte külastatud üle 501 000 korra. Vahekokkuvõttena tasub märkida, et Jooksuportaali on loetud kümnes riigis. Esikohal asub loomulikult Eesti, järgnevad Soome ja Ameerika Ühendriigid. Veel on Jooksuportaali vastu huvi tuntud Venemaal, Keenias, Prantsusmaal, Taanis, Saksamaal, Rootsis ja Portugalis. Osad neist riikidest on seotud kindlasti Eesti jooksjate ettevalmistuslaagris või võistlustel käimisega.

Läbi aegade on Jooksuportaalis kõige rohkem loetud uudist “Kolmikõed tähistavad sünnipäeva kolme päeva jooksuga,” mille vastu on huvi tuntu 1277 korda. Teisel kohal asub “Viljar Vallimäe võitis rajarekordiga Rakvere Ööjooksu” 1136 lugemisega. Järgneb “Evelin Talts täitis Rotterdami maratonil olümpianormi” 899-ga. TOP viite mahuvad veel “Eesti maratonitiim täienes kolme jooksjaga” (860) ja “Jekaterina Patjuk võitis teist korda Maijooksu” (798).
38% lugejatest kasutab Jooksuportaali lugemiseks veebilehitsejana Internet Explorerit, 30% Firefoxi ja 19% Google Chrome, kõik ülejäänud moodustavad alla 10%. Operatsioonisüsteemidega on ülekaalus Windows (87%) ja Macintosh (7%). Edasi tulevad Android ja Linux 1%-ga. Teised jäävad alla selle.

Jooksuportaal tänab kõiki abilisi. Eriti tahaksin tänada Mallor Malmret, Endel Pärna, Urmas Randmat, Marko Tormi, Vahur Mäed, Toomas Tarmi, Harry Lembergi jt, kes oma panuse andnud. Jätkame samas vaimus.  

AHTO JAKSON,
Jooksuportaali asutaja ja toimetaja
Foto: Mallor Malmre