Jooksuürituste korraldaja Renna Järvalt kannab Londoni olümpiatuld

Renna Järvalt on üks neist kahest väljavalitud õnnelikust, kes saab Suurbritannias enne Londoni olümpiamänge tõrvikujooksul eestlaste nimel olümpiatuld kanda. Renna on oma töö ja vaba aja pühendanud spordile ning liikumisharrastuse edendamisele. Rennat tabas tema valituks osutumisel võimas tunne. “See on väga suur tunnustus ja seda mitte ainult mulle, vaid rahvaspordiüritusi vedavale kogu tiimile,” ütles Renna Jooksuportaalile. Ta arvas, et sõbrad seadsid tema kanditatuuri üles sellepärast, et üritused on jõudsalt arenenud ja kogunud palju osalejaid.

,

Viimased kümme aastat on Renna panustanud Eesti suurimate rahvaspordiürituste nagu Tallinna maraton, maijooks, Kõrvemaa neliküritus korraldamisse. Tööga seotult Renna ise nendel üritustel osaleda ei saa. “Ega ma ei ole kippunud ka, sest siis keskendud ikkagi muule. Naeratus finišeerijate näol ja sära silmis on omamoodi emotisoon. Muidugi jooksjate finišisse tulles tuleb küll tahtmine ise ka osaleda,” rääkis Renna. Ta otsib võimalusi jooksmiseks mujalt, et kursis olla, kuidas muid jooksuüritusi organiseeritakse. 2009. aastal jooksis Renna New Yorgi maratonil, eelmisel aastal Ateena maratonil. Tänavu on Renna jooksnud juba kolmel maratonil: aprillis Rotterdamis, mais tuttavale “jänesena” Stockholmis ja augustis Keilas täispika triatloni sees. Tänavu 13. novembril plaanib ta joosta Torino maratonil. “Mujal jooksmine on väikeseks puhkuseks. Nimetan ennast maratonituristiks. Ühest küljest näen linna ja riiki, teisest küljest saan ka ise maratoni joostes emotsioonide osaliseks,” lausus Renna.

,

Olümpiatõrviku jooks, milles Renna Järvalt osaleb, leiab aset kaks kuud enne 2012. aasta Londoni olümpiamänge Suurbritannias. Jooks saab alguse 18. mail 2012 Plymouth’is ning liigub 70 päeva jooksul üle riigi. Kokku kannavad tõrvikut ligikaudu 8000 inimest. Üks tõrvikukandja saab joosta tõrvikuga 300 meetrit.

,

JOOKSUPORTAAL

Fotol: Olümpiatule kandjateks välja valitud Renna Järvalt ja Jaanus Kala. Neile aplodeerib kümnevõistlejast žürii liige Mikk Pahapill. Autor: Aron Urb