Jõulumäe metsajooksu võitis saarlane Mairo Mändla

Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Mehis Mäe, Mairo Mändla ja Rauno Pikkor. FOTO: erakogu
8. novembril Pärnumaal toimunud 31. Jõulumäe metsajooksu võitis saarlane Mairo Mändla, kes läbis ligi 9,8 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 34.12, edestades järgmist lõpetajat üle minuti.
Mändlale hakkas Jõulumäe jooksurada juba soojendust tehes meeldima, seda just oma tehnilisuse poolest. “Piisavalt keerukas ja raske, mis eeldas head tempo tunnetust ja trajektoori. Pea pidi kogu aeg töötama. Ükski tõus ei tundunud liiga pikk ega ükski langus liiga järsk, hea vaheldusrikas rada,” ütles Mändla Jooksuportaalile. Ta kiitis hea sõnaga korraldajaid, kes keerulise metsaraja täies pikkuses ideaalselt maha märkisid. Soe, ent väga niiske ja vihmane ilm muutis rada kohati ülipehmeks ja libedaks. “Kasutasin tihti vesise ja pehme jälje asemel päris raja servaosa,” rääkis Mändla. 
Võistlusel tuli joosta kaks erineva pikkusega ringi. Kohe pärast starti võtsid mitu meest kiiruse korralikult üles, kuid üsna pea sai saarlasele selgeks, et oktoobri keskpaigas toimunud kolme päeva jooksust tingitud väsimus on nüüdseks lõpuks tagasi tõmmanud. “Peale stardikiirendust hoidsin teist-kolmandat kohta, kuid 500 meetri peal võtsin juba liidripositsiooni ja hakkasin teistega vahet sisse tegema,” kirjeldas Mändla jooksu käiku. Tema järel sai teise koha Mehis Mäe (Täppsportlased) ajaga  35.15. Kolmandaks tuli Rauno Pikkor 35.59-ga. Naistest võitis metsajooksu Kaidi Keir Kukk ajaga 41.42. Järgnesid Andra Puusepp (Täppsportlased) 44.50-ga ja Kaire Roosalk (Viljandi VAK Staier) 46.23-ga.
Enne jõule kavatseb Mairo Mändla ette võtta oma elu esimese maratoni ja stardib 20. detsembril Tallinnas heategevuslikul vana-aasta maratonil. “Enda motiveerimiseks oli see vahepealne jooks praegu vajalik,” arvas Mändla.
Jõulumäe metsajooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL