Jõulumäel toimub suvine suusasprint

Reedel, 8. juulil Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimuval suvisel suusasprindivõistlusel on harrastajate klassis starti tulemas ka mitmed tuntud harrastajad eesotsas Meelis Atoneni, Raio Piiroja, Rasmus Kagge, Roald Johannsoni, Andres Metsoja ja Joosep Karlssoniga.

Meeste põhiklassis on Eesti paremikule eesotsas Peeter Kümmeli, Marko Kilpi, Raido Ränkeli, Siim Sellisele, Kein Einaste ja Karel Tammjärvega konkurentsi pakkumas laskesuusataja Kalev Ermits,  Kasahstani sportlased Aleksei Poltoranin ja Denis Volotka ning vanameistrid Andru Veerpalu, Jaak Mae, Anti Saarepuu ja Timo Simonlatser.

Naiste arvestuses on stardis Kati Tammjärv,  Tatjana Mannima, Piret Pärnik, Anette Veerpalu, kellele pakuvad konkurentsi laskesuusataja Grete Gaim ja  rootslannad eesotsas Maria Gräfningsiga.

Sprindirada valmid Jõulumäe sellest lumest, mis enam kui poolteist aastat tagasi tehti, vahepeal truult ja rohkesti suusatamist “teenis”  ning mis siis selle hooaja järel radadelt hoolikalt  kokku koguti. ” Pidime ju rajad suvealade jaoks lumest vabaks tegema ja et lumi oli veel priima, täitsa lume värvi, siis oli patt teda niisama päikese kätte sulama jätta” seletavad Tasalain – Teami mehed oma sellist seninägematut tegu, kus sama masinalumi veel teist korda , selliselt suviselt siis käiku läheb. Hommikul kell 8.30 algas lumevedu ja kella kaheks päeval peab ca 300 m pikkune suusasprindi ring valmis olema… 40-aastane Jõulumäe Tervisekeskus  pakub niimoodi siis välja igati juubeliväärse ettevõtmise.

Võistluste ajakava:

17.00 Eelsõidud  N,M,N16,M16,N18,M18,N,M

18.00 Meeste veerandfinaalid

18.30 Poolfinaalid N16,M16,N18,M18,N,M

19.40 Finaalid N16,M16,N18,M18

20.00 Naiste finaal

20.15 Meeste finaal

20.30 Harrastajate TEAM SPRINT finaalid

21.00 Autasustamine