Jüriöö teatejooksu kiireim Sparta tiim

Sparta võidukas tiim. Foto: Taavi Tambur

21. aprilli õhtul toimus Tallinna teletorni õuealal Pirita Jüriöö teatejooks, mille võitis Sparta I võistkond Lumekiisude ja Täppsportlaste I võistkonna ees.

Täiskasvanute teatejooksu võistkond koosnes kaheksast jooksjast, nende seas pidi olema neli naist ja neli meest. Laste teatejooksus on vastamisi aga kuueliikmelised võistkonnad, kus kolm tüdrukut ja kolm poissi. Iga täiskasvanute tiimi vahetuse jooksja läbis kaks 1,2 kilomeetri pikkuse ringi. Lapsed läbisid ühe ringi.

Täiskasvanute tiimidest osutus kiireimaks koguajaga 30.22,6 Sparta I, mille koosseisus jooksid Tõnu Lillelaid, Ats Sõnajalg, Aleksander Kulesov, Sergei Rjabishkin, Olga Andrejeva, Jana Treier, Brit Rammul ja Hege Mardiste. Teise koha sai ajaga 30.47,2 Lumekiisud (Sander Kelk, Kalev Kalda, Ain Kilk, Katrin Kütt, Erkki Hummal, Kristel Metsla, Laura Maasik, Anneli Golubovskaja). Kolmandaks jooksis ajaga 31.21,7 Täppsportlaste I võistkond (Tiia Eeskivi, Madis Loit, Tiina Tross, Marek Luts, Kaia Lepik, Kain Väljaots, Kelly Nevolihhin, Kevin Väljaots). Kokku osales jooksul 19 täiskasvanute võistkonda.

Individuaalselt jooksid naistest kaks ringi kõige kiiremini pärast vigastuspausi tagasi jooksurajale naasnud Liina Tšernov, kes kattis 1,2 kilomeetrit ajaga 3.36,59. Talle pakkus tugevat konkurentsi Kelly Nevolihhin. Kelly sai küll enne Liinat rajale, kuid vahetuse lõpuks suutis Liina Kellyt edestada 3 sekundiga. Kelly aeg 3.40,15. Paremuselt kolmanda aja jooksis välja Katrin Kütt (3.45,30).

Meestest näitas head minekut Tõnu Lillelaid, joostes 1200 meetrit ajaga 3.17,92. Nelja sekundiga kaotas talle Kevin Väljaots ja kaheksa sekundiga Ats Sõnajalg.