Juuni lõpus peetakse Valgehobusemäel rattamaraton kogu perele

30. juunil toimub Valgehobusemäel juba neljandat korda Swedbanki Perespordisarja rattamaraton, mis pakub nii peredele kui sportlastele võimalust ühiselt vabas õhus sportida.

“Populaarne üritus meelitab kohale sadu rattaspordisõpru nii Eestist kui naaberriikidest. Tervisesportlaste kõrval asuvad maratonidistantsil rajale ka Eesti parimad maastikuratturid, nende seas Samsung Estonian Cup valitsev liider Austa Caspar,“ rääkis Swedbanki riskijuht ja rattaspordisõber Rait Pallo.

Rait Pallo hinnangul teevad võistluse eriliseks ja sportjate jaoks mugavaks ka Valgehobusemäe ümbruse erakordne loodus ning kompaktne spordikompleks. „Rattarada on küll huvitav, kuid mitte üleliia raske. Seega sobib see ka väiksema treenitusega inimestele.  Kõigile lastele pakub ilmselt rõõmu teadmine, et võistluskeskuse kõrval asuvas tiigis on vesi juba soe ja  pole midagi mõnusamat kui pärast rattasõitu koos vanemataga vees möllata”, rääkis ta.

Rattamaratoni programmi kuuluvad 48-kilomeetrine maraton, 24-kilomeetrine poolmaraton, peresõit 3-kilomeetrisel ringil ja lastesõidud.

    Võistluse programm:
11:00 Lastesõit 300m
11:15 Peresõit 2x3km (Perede arvestusse kuulumiseks piisab 1 ringi läbimisest)
12:15 Start 48km distantsile
12:30 Start 24km distantsile (toimub ka perede arvestus)

Lapsevanemad, kes soovivad pikemaid distantse läbida, saavad oma lapsed võistluste ajaks jätta Valgehobusemäe keskuses olevasse lastehoidu, kus lastele on seltsiks Lotte.