800 m jooksus tulid Eesti juunioride meistriteks Šalkauskas ja Starkopf

Elis-Helen Starkopf
Naisjuunioride Eesti meister Elis-Helen Starkopf.

Täna algasid Tartu ülikooli spordihoones Eesti juunioride- ja noorsoo klassi talvised meistrivõistlused, kus esimeste keskmaajooksu aladena oli kavas 800 meetri distantsid. Meesjuunioridest tuli Eesti meistriks mullu aasta lõpus A-klassi Eesti rekordi püstitanud Deniss Šalkauskas ja naistest Nõmme kergejõustikuklubi esindaja Elis-Helen Starkopf.

Meeste jooks algas Silver Kase vedamisel, kes tegi ees tempot esimesed 400 meetrit, kuid taandus seejärel kolmandale positsioonile. Pärast esimest kahte ringi möödusid temast Deniss Šalkasukas ja Matthias Rimm. Šalkauskas edestas lõpus Rimmi sekundiga, võites tema ees kuldmedali ajaga 1.55,59. “Ma olen rahul. Minu ülesanne on täidetud. Tahtsin joosta 1.55 ja ma suutsin,” ütles Šalkauskas Jooksuportaalile. Rimmile kuulus hõbemedal 1,03 sekundilise kaotusega. Pronksmedali võttis algul tempot teinud Silver Kask (KJS Sakala) ajaga 2.00,10.

Naiste 800 meetri jooksu juhtis algul Elery Zadonski (KJK Vike), püsides liidrikohal pool maad. 400 meetrit kattis Zadonski 1.07-ga, misjärel temast möödus Elis-Helen Starkopf (Nõmme KJK). Zadonski ei olnud veel oma lõplikku sõna öelnud ja ründas omakorda. Korraks õnnestus tal isegi Starkopfist ette saada, kuid lõpus pani oma paremuse siiski maksma Starkopf. Ta võitis jooksu ajaga 2.15,82, ligi 2,5 sekundilise eduga konkurendi ees.

“Täna jooksma minnes kindlat eesmärki küll polnud, kuid andsin endast parima. Joosta oli kerge, kuid kiirusest jääb 800 meetri jaoks minu puhul veel veidi väheseks. Tuleb selle nimel rohkem tööd teha. Lõpus oli jaksu ja võhma küll palju, kuid jalad läksid liiga täis ning paraku lõpuspurdi taha see esikoht jäigi,” nentis Elery Zadonski Jooksuportaalile. Ta lootis, et homme peaks 1500 meetri jooks konkurentsi poolest vähemalt kergem olema. Kolmandana lõpetas Zadonski järel Darja O´Konnel Bronin ajaga 2.20,94.