Kadrijooksul peavad kõik osalejad kandma seelikut

Ka spordiklubi Stamina juht Urmo Raiend (keskel) proovis ise ära, kuidas tundub seelikus joosta. Foto: Stamina
Ka spordiklubi Stamina juht Urmo Raiend (keskel) proovis ise ära, kuidas tundub seelikus joosta. Foto: Stamina

Spordiklubi Stamina korraldab laupäeval, 24. novembril Tallinnas Kadriorus esimese Kadrijooksu, millel osalejad peavad trassi läbima seelikus.

Stamina juhi Urmo Raiendi sõnul tekkis Kadrijooksu mõte kahe asjaolu kokkulangemisel. “Nimelt on meil kasutada jooksmiseks igati sobivadi seelikuid ja teiseks on sel aastal kadripäev ja ka kadrilaupäev nädalavahetusel. Nii otsustasimegi need kaks asja kokku panna ja sündiski mõte korraldada Kadrijooks, mille laiemaks eesmärgiks on pakkuda kõikidele soovijatele võimalust üheskoos joosta katri ja tähistada selliselt Eesti vana kommet,” ütles Raiend ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Seelik antakse korraldajate poolt, millega kõik osalejad on kohustatud startima, distantsi läbima ja ka finišeerima. Seelik jääb peale jooksu osalejale, mis võimaldab kadri laupäeva õhtul minna veel kodukandis katri jooksma või siis naistel ka järgmist kuuma suve nautida.

Nagu korralikel jooksuvõistlustel ikka, nii antakse ka Kadrijooksul osalejatele kiibiga numbrid ning võetakse aeg ja tekib paremusjärjestus. “Distantsi pikkus on täpselt 5 km, aga eesmärgiks ei tohiks Kadrijooksul olla uue isikliku rekordi püstitamine, vaid eelkõige meelelahutus ja ühine kadri jooksmine,” toonitas Raiend.

Sportlikku mõõdet lisab üritusele võistluskeskuse asumine Kadrioru staadionil, kus antakse ka start ja toimub finišeerimine. Kadrioru pargis kulgev 5 km pikkune rada on omakorda kultuurilooline, sest möödub mitmest pargi vaatamisväärsusest. Kadrisantide mööduvad katri joostes KUMUst, Presidendi lossist, kunstimuuseumist, luigetiigist, Kreutzwaldi mälestusmärgist ja paljust muust huvitavast.

Traditsioonide kohaselt saavad kõik kadrisandid finišis kindlasti ka kommi ning muud kehakinnitus ja janukustutust. Korraldajate poolt antavad seelikud sobivad jooksmiseks hästi. “Praktikas on järele proovitud, et seelikut saab kanda kahte moodi. Traditsiooniliselt on seeliku värvel vöö kohal ning ebatraditsiooniliselt tõmmatakse seelik kaenla alla ja sel juhul muutub seelik miniseeliks,” teadis Raiend.

Soodsam registreerimine Kadrijooksule lõpeb 30. oktoobril. Info ja registreerimine Stamina kodulehel www.stamina.ee