Kahe Silla jooksu raames toimub esmakordselt Noortejooks

Noored mullusel Kahe Silla jooksul. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi
Noored mullusel Kahe Silla jooksul. Foto: Pärnu Kahe Silla Klubi

Septembri alguses Pärnus toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames korraldatakse esmakordselt 10-21-aastastele spordisõpradele mõeldud Noortejooks, mis kaasab eagruppi, kes kipub viimasel ajal pigem spordiradadelt kõrvale jääma.

Spordisündmuse peakorraldaja Vahur Mäe märkis, et idee distantsi lisamiseks oli korraldajail peas aastaid ning nüüd on õige aeg teostuseni jõuda. „Näeme, et hapras vanuses ja paljude valikute ees olevad noored ei ole spordisündmuste aktiivsed külastajad. Just seetõttu võtame oma missioonina teismeliste ja veidi vanemate noorte kaasamist Kahe Silla jooksu kavva. Pakume neile võimetekohast valikut, huvitavat rada ning mitmekesist programmi“, rääkis Mäe.

Noortejooksud stardivad 3. septembril kell 15.00 Endla teatri ees Vaasa pargis ning jooksjad saavad end proovile panna 3-kilomeetrisel rannapiirkonnas kulgeval rajal. Noortejooksu võistluskeskuse stardi- ja finišiala kattub terviklikult järgmisel päeval toimuva Kahe Silla jooksu tegevuspaigaga. Osalustasu sisaldab elektroonilist ajavõttu, rinnanumbrit, spordijooki, e-diplomit jm. Kõiki lõpetajaid ootab finišis stiilne torusall. Noormeeste ja neidude üldesikolmikuid ning vanuserühmade võitjaid autasustatakse Salomoni auhindadega.

Samal päeval toimub Vaasa pargis muudki põnevat. Kell 10-14 toimuval sporditurul jagatakse infot erinevate sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta ning kell 12-14.15 stardivad tasuta lastejooksud. Lastejooksudele on oodatud kuni 11. aastased poisid ja tüdrukud. Lisaks kutsub Rio olümpiamängudel osalev Pärnumaa juurtega maratoonar Roman Fosti huvilisi kell 16 algavale Kahe Silla jooksu avatud raja treeningutele.

Soodsam registreerimine Noortejooksule kestab mai lõpuni www.2silda.ee ja Pärnu Keskuse infoletis.