Kahekordne Euroopa meister sai Bolzanos ülinapilt lüüa

Etiooplane Imane Merga võitis vana-aasta õhtul Itaalias Bolzanos traditsioonilise 10 kilomeetri pikkuse maanteejooksu ülinapilt 5000 m ja 10 000 m distantsidel Euroopa meistriks tulnud Suurbritannia esindaja Mo Farah ees. Mõlemad lõpetasid jooksu õlg-õla kõrval ajaga 28.32. Merga edu Farah ees oli vaid 0,2 sekundit. Kolmanda koha sai olümpia 5000 meetri distantsi pronksmedaliomanik keenlane Edwin Soi 28.41-ga. Parima eurooplasena lõpetas itaallane Andrea Lalli kuuendal kohal. Üheksakordne murdmaajooksu Euroopa meister ukrainlane Sergei Lebid pidi leppima 10. kohaga.
.
Esimesel ringil vedas Lalli kaheksamehelist liidergruppi. 2009. aastal samas paigas 3. koha saanud Mo Farah asus jooksu juhtima kuuendal ringil. Viimasel ringil üritas rünnata Imane Merga, kuid Farah ei andnud alla ja jätkas visalt koos etiooplasega ning kaotas talle finišijoonel vaid mõnede sentimeetritega. Merga pidas jooksu väga raskeks võistluseks ja seadis 2011. aasta põhieesmärgiks Hispaania murdmaajooksu MMi. Mo Farah võistleb järgmisena 8. jaanuaril Edinburghis toimuval murdmaajooksul.
Naistest võitis Bolzanos 5 kilomeetri pikkuse distantsi 5000 meetri maailmameister keenlanna Vivian Cheruiyot ajaga 15.52. Täpselt sama aja sai kirja ka etiooplanna Sule Utura Gedo. Kolmas koht kuulus keenlannale Prisca Jepletingule 15.59-ga. “Oli hea jooks, kuid ilm osutus väga külmaks. Teadsin, et tegemist ei ole kerge võistlusega, sest Sule Utura ja Prisca Jepleting on väga tugevad. Ent tulin siia andma oma parimat,” ütles Cheruiyot, kes nimetas alanud aasta põhieesmärgiks maailmameistritiitli kaitsmist.