Kahekordne kullaomanik Tõnis Erm lõpetas rattaorienteerumise MM-i pika raja kuuenda kohaga

Sprindis ja lühirajal kulla teeninud Tõnis Erm lõpetas Eestis peetud rattaorienteerumise MM-võistlused Valgehobusemäel pikal rajal ajaga 1:59.53 , mis tagas talle kuuenda koha. Lauri Malsroos tuli 2:02.12ga üheksandaks.

Lauri Malsroos hindas oma võimeid paremaks sprindis ja lühirajal ning jäi ajaga rahule.  Sõit kulges suurte eksimusteta. Margus Hallik sai 22. koha ning Taaniel Tooming 35. koha. Meeste klassis läks võit Krystof Bogarile (Tšehhi) ajaga 1:55.24. Bogar võitis samuti kaks kulda nagu Erm, saades teise teatesõidus, lisaks oli ta sprindis Ermi ja Malsroosi järel kolmas.

Naiste klassis läks Soomele kaksikvõit – Marika Hara pälvis kuldmedali ajaga 1:42.41 ning  Susanna Laurila hõbeda ajaga 1:45.34. Kolmandaks sõitis end rootslanna Cecilia Thomasson ajaga 1:46:46. Hara võitis MM-il kokku kolm kulda, tulles võitjaks veel teatesõidus ja lühirajal. Eestlanna Ingrit Kala sai pikal distantsil 28. koha.

Prantslasel Cedric Beill tegi aga noormeeste klassis puhta töö, kui võitis laupäeval ka pikal rajal. Ta tuli kullale kõigil aladel. Kristjan Linnus teenis pikal rajal 11. koha.

Naisjuunior Svetlana Poverina (Venemaa) oli peaaegu samal edukas – tal on taskus kolm kulda ja üks hõbe. Pika raja võitis ta ajaga 1:22:59. Eesti tüdrukud Daisy Kudre ja Doris Kudre said vastavalt 10. ja 11. koha.

Eesti teenis MM-il kokku kaks kulda (mõlemad Erm), kaks hõbedat (Malsroos sprindis ja juunioride teatemeeskond) ning ühe pronksi (meeste teatesõit).