Kahevõistleja Kristjan Ilves: väga ebaõnnestunud nädalavahetus

Kristjan Ilves tl/Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX
Kristjan Ilves. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX

Täna Ramsaus kahevõistluse maailmakarika etapil 39. koha saanud Kristjan Ilves peab selle nädalavahetuse võistlust väga ebaõnnestunuks.

Hüppevoorus andis Ilvese tulemus 85 meetrit 107,4 punkti. Pärast hüppeid 37. kohalt tänast 10 km suusasõitu alustanud Ilves kukkus suusatamisega kaks kohta taha poole, kaotades võitjale sakslasele Eric Frenzelile 2.43,3. Teiseks tuli tema kaasmaalane Fabian Riessle (+0,8) ning kolmandaks samuti sakslane Vinzenz Geiger (+23,4).

“Kui lühidalt kokku võtta, siis oli väga ebaõnnestunud nädalavahetus, kuna hüpped üldse ei sujunud ja murdmaarajal polnud samuti minekut. Olen natuke lihtsalt väsinud,” tunnistas Ilves Jooksjale. Ta arvab, et asi võib olla liiga tehti võistlemises ja selles, et pole vahepeal rahulikult harjutada saanud. “Treenida sain küll Otepääl, aga kuna seal rajal tõus tõusu otsa, siis ma arvan, et jäigi just laugemast reljeefist puudu,” rääkis Ilves.

Peale Lillehammeri etappi tuli ta koju, aga üldiselt on niii, et kui Euroopas võistlused järjest, siis ta Eestisse vahepeal ei tule. “Tavaliselt kahe etapi vahel sõidame sinna, kus toimub järgmine etapp ja seal saab harjutada,” lisas Ilves.