Kahevõistluse Otepää MK-etapp jääb lumepuudusel ära

Vaade praeguse seisuga Tehvandi mäele. Foto: Eesti Suusaliit
Vaade praeguse seisuga Tehvandi mäele. Foto: Eesti Suusaliit

Eesti Suusaliit ja Rahvusvaheline Suusaliit jõudsid täna konverentskõnes konsensusele, et 7.–9. veebruaril toimuma pidanud Otepää maailmakarikaetapp kahevõistluses jääb ära. Määravaks põhjuseks said olematud külmakraadid, mis muudab kunstlume tootmise võimatuks.

MK projektijuht Ago Markvardt tõdeb, et ilmselt ei tule see uudis suusaspordisõpradele üllatusena, kuna ebatavaliselt kevadine ilm on kõigile nähtav. „Loomulikult ootasime ja lootsime veel selle nädalani, et äkki ilmaprognoos siiski näitab tulevaiks nädalaiks külmakraade, aga nüüd on selge, et seda ei juhtu. Igal juhul oleks hüppemäe ja raja valmimine jäänud viimasele minutile. Risk oleks olnud lihtsalt liiga suur,” nendib Markvardt.

Markvardt lisab, et Rahvusvaheline Suusaliit oli otsusega päri ja olulisi muudatusi see maailmakarika programmi ei too – kahevõistlejad saavad pärast Seefeldi kaks vaba nädalavahetust enne Trondheimi MK-etappi. Hetke seisuga olid võistlustele registreerinud tiimid 13 riigist, sealhulgas praegu maailma absoluutsesse tippu kuuluvad Norra, Saksamaa ja Jaapani tiimid.

Otepää maailmakarikaetapp on uuesti kavas 2021 aasta veebruaris, mil toimub esmakordselt maailmakarikavõistlus ka naiste kahevõistluses.