Kaia Lepik jõudis Saaremaal esimese suurjooksu võiduni

Kaia Lepik Saaremaa kolme päeva jooksul. Foto: MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks
Kaia Lepik Saaremaa kolme päeva jooksul. Foto: Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Klubi Täppsportlased liige Kaia Lepik jõudis täna oma esimese suurema jooksu võiduni, triumfeerides 44. Saaremaa kolme päeva jooksul mängleva kergusega. Meestest oli parim Kaur Kivistik, kelle jaoks on tegemist teise Saaremaa kolme päeva jooksu võiduga.

Kaia Lepik läbis täna Kuressaarest alanud 16 km pikkuse viimase etapi ajaga 1:02.25 ja võitis kolme etapi kokkuvõttes esikoha koguajaga 2:42.41. “Kuna osalesin Saaremaa kolme päeva jooksul esimest korda ja varem kuulsin, et kolm päeva järjest on raske joosta, siis arvasin, et on raskem, kui välja kujunes. Minu jaoks osutus esimene päev kõige raskemaks. Eile ja täna läks väga kergelt. Eesmärk oli võimalikult kergelt joosta, sest hooaeg on läbi ja pigem nautisin Saaremaal melu ja olu,” rääkis Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Täna oli hullult külm (stardi ajal näitas termomeeter +3 – toim.), aga rahvas rajal ergutas ja sain hästi toreda emotsiooni,” lisas ta. Võrreldes kolme päeva jooksu maratoniga (Saaremaa kolme päeva jooksul joostakse kolme päevaga kokku maratonidistants – toim.), pidas Lepik maratoni lõppu palju raskemaks.

Naistest kuulus Saaremaa kolme päeva jooksul teine koht ja ühtlasi N40 vanuseklassi 1. koht venelannale Anastasia Zaharovale ajaga 2:48.06. Tänase etapi jooksis ta ajaga 1:04.23. Kolmanda koha saavutas naistest Liis-Grete Arro (Sparta) koguajaga 2:49.25. Ka tänasel etapil jõudis ta naistest finišisse kolmandana ajaga 1:04.58. “Eile läks mul päris raskeks. Kolm kilomeetrit enne lõppu tekkis mõte, et tulen üldse rajalt ära. Mulle ei meeldi võõras kohas magada. Olen varajane tõusja ja harjunud juba kell 6 treenima. Täna jooksin oma tempoga. Kedagi rajal ei jälginud. Lõpus küll nägin, et Pille Hinn tuleb tagant, aga jään siiski võistlusega väga rahule,” kommenteeris Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimese päeva 10 km isikliku rekord valmistas talle endale väga suure üllatuse.

Meestest võitis Saaremaa kolme päeva jooksu koguajaga 2:16.48 Kaur Kivistik (Tartu spordiselts Kalev), kelle jaoks on tegemist teise võiduga sel spordiüritusel. Eelmine võit pärineb aastast 2012. Tänase etapi läbis ta ajaga 52.50,9. “Täna oli natuke igav joosta küll. Valisin täpselt sellise tempo, mis väga lonkimine ei oleks, aga samas ei tahtnud jalgu ega organismi kiire tempoga väga ära kurnata. Paljud jooksid ikkagi kolmandal päeval kiiremini kui kahel esimesel. Ma olin üks vähestest “laiskadest”, kes täna kiirem ei olnud,” tõdes Kivistik.

“2012. aastal kujunes kolme päeva jooks pärast teist päeva isegi põnevam, sest Sergei Tšerepannikov võitis mind esimesel päeval ja ma teda teisel päeval. Kolmandal päeval paistis Tšerepannikov väga väsinud, mul läks sellevõrra lihtsamalt,” meenutas Kivistik viie aasta tagust võistlust. Kas järgmine võit taas viie aasta pärast? “Ma usun, et enam ma nii pikka pausi sisse ei lase ja võib-olla olen ka järgmisel aastal stardis,” arvas Kivistik.

Teise koha saavutas Saaremaa kolme päeva jooksul Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner) koguajaga 2:18.28. Tänase 16 km pikkuse etapi lõpetas ta Raido Miti järel kolmandana ajaga 53.41,6. Täna viitstardist kuuendana minema saanud Raido Mitt (Sparta) tegi rajal kõvt tööd ja kerkis tugeva jooksuga kolme päeva kokkuvõttes kuuendalt kohalt kolmandaks koguajaga 2:22.07. Tänasel etapil kuulus Mitile teine koht ajaga 53.19,8.

“Eile vaatasin, et mul on kolmanda kohaga vahe alla minuti ja eks tagantpoolt ole lihtsam tulla ka. Kahel esimesel päeval ei ole ma maksimaalselt pingutanud ja võtsin rahulikult. Kolmandal päeval lõi sportlik viha välja. Mõtlesin, et jooksen Mark Abneri ja Sander Jüsriga koos ning hakkan nendega Marek Nõmme ja Marti Medarit püüdma (nemad startisid täna kolmanda ja neljandana – toim.), kuid kolme kilomeetri peal suurenes vahe kolmanda kohaga 1.15 peale. Vaatasin, et niimoodi ei saa ning läksin üksi eest ära,” kirjeldas Mitt tänase jooksu käiku ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Medari sai ta kätte 6 km ja Nõmme 3 kilomeetrit enne lõppu. “Kilomeeter enne finišit läks mul raskeks, kuid suutsin siiski vastu pidada,” märkis Mitt.

Meeskondade arvestuses võitis Saaremaa kolme päeva jooksu Treeningpartner I (Marti Medar, Mark Abner, Indrek Ilumäe) koguajaga 7:16.05. Teisel kohal on JP Kõige Fahwamad (Ilja Nikolajev, Ülari Kais, Margus Pirksaar) 7:21.52-ga ja kolmandal kohal Treeningpartner II (Aleksander Kulešov, Jürgen Külm, Lauri Luik) 7:33.56-ga.

Naiskondadest saavutas esikoha Sparta Naised I (Brit Rammul, Pille Hinn, Katrina Stepanova) koguajaga 8:43.45. Teiseks tuli JP Kõige Lahedamad (Kristel Vallaste, Anne-Ly Palm, Liina Kivi) 9:11.46-ga ja kolmandaks Venemaa trio Starye Kliachi (Anastasia Zaharova, Olga Antonova, Svetlana Nikitina) 9:20.15-ga.

Paaride arvestuses võidutsesid Sander Jürs ja Silja Jürs koguajaga 5:30.56. Vaid kahe sekundiga jäid neist maha Kait Vahter-Viivi-Anne Soots.

Saaremaa kolme päeva jooksu individuaalarvestuse koondtulemused

Võistkondade tulemused

Paaride tulemused