Kaia Lepik pakkus Rapla-Kehtna jooksul Kaisa Kukele konkurentsi

Kaia Lepik. Foto: erakogu
Kaia Lepik. Foto: erakogu

Eile toimunud 6. Konsumi Rapla-Kehtna maanteejooksu võitis meestest kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase Argo Jõesoo ees, ent naiste võidu nimel läks lõpus kõvaks lahinguks klubi Treeningpartneri jooksja Kaisa Kuke ja Täppsportlased liikme Kaia Lepiku vahel, mistõttu naiste esikoht selgus alles viimastel meetritel.

Olavi Allase  läbis 11,5 km pikkuse põhidistantsi ajaga 38.12,9. Teisena lõpetas Argo Jõesoo (Läänemaa kergejõustikuklubi) ajaga 38.23,7. Allase sõnul ei tulnud võit talle sugugi lihtsalt. “Jooksime umbes pool maad kolmeses pundis koos Sander Vaheri ja Argo Jõesooga, seejärel jäi Sander maha. Argo tõstis vahepeal natuke tempot ja mul läks ka raskeks, aga lagedatel aladel olid tugevad tuuleiilid, mis tegid tal eest ärajooksmise keeruliseks,” ütles Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta suutis ikkagi Jõesoo kannul püsida. Viimasel kilomeetril, kui mehed jõudsid koos Kehtna alevikku, Allase kiirendas ja tegin natuke pikema spurdi, millega sai Jõesoo ees vahe sisse ja lõpus kontrollis olukorda. “Sellist pikka distantsi on mul vaimselt päris raske kannatada. Tempo hoidmine on päris kurnav,” tunnistas Allase. Tema järel sai kolmanda koha Sander Vaher ajaga 39.42,5.

Naistest võitis jooksu Kaisa Kukk ajaga 44.32,4, kusjuures Kaia Lepik kaotas talle vaid viie sajandikuga. “Jooksime terve distantsi koos, ei olnud nii tähtis võistlus, et oleks pidanud nii väga pingutama hakkama. Lõpus olin siiski natuke kiirem,” rääkis Kaisa Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nii tema kui Kaia Lepik alustasid spurti 300 meetrit enne lõppu. “Mõlemad kiirendasime koos, pöördekohas olin eespool ja ka finišijoont ületades,” lisas Kukk.

Ta ei olnud eriti üllatunud, et Kaia Lepik kõva konkurentsi pakub. “Tean, et ta valmistub Berliini maratoniks ja nädala kilometraaž on päris korralik, arvestades, et ma ei saa praegu oma vigastusega eriti midagi teha,” lausus Kukk. Ta tundis, et juuli lõpus ümber Saadjärve 17 km pikkune jooks andis veel jalgades tunda ega olnud päris veel 100 protsenti taastunud.

“Kuna ma pärast Saadjärve jooksu ei olnud veel lõigutreeninguks valmis, siis otsustasin startida nädalalõpus lõigutrenni asemel Rapla-Kehtna jooksul,” lisas Kukk.  Naistest sai kolmanda koha Kristiina Verevmägi (Täppsportlased) ajaga 45.24,9.

Rapla-Kehtna maanteejooksu tulemused